خدمات نظام جمهوری اسلامی به مناطق اهل سنت کرمانشاه قابل توجه
است
خدمات نظام جمهوری اسلامی به مناطق اهل سنت کرمانشاه قابل توجه است
  • فرنیوز 1
  • 12 بهمن 1399
  • ۰

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حجت الله فاضلی پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی یکی از وقایعی بود که باعث شروع تحولاتی در منطقه و جهان شد و نگاه جهانیان را به اسلام و مسلمانان تغییر داد و در این چهار دهه اسلام ناب را به جهان معرفی کرده است.

وی با اشاره به قدرت و نفوذ ایران در منطقه افزود: یکی از تأثیرات انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی و بیداری اسلامی در منطقه است که مشاهده می‌کنید سایر کشورها در مقابل خوی استکباری و زیاده خواهی آمریکا به پا خواسته‌اند.

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه تصریح کرد: بر اساس نظر کارشناسان زمان امروز عصر امام خمینی (ره) لقب گرفته زیرا که انقلاب اسلامی باعث ایجاد تحول در مراودات سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی شد.

فاضلی ادامه داد: استکبار جهانی همیشه سعی کرده با اجرای نقشه‌های گوناگون جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار دهد اما هر بار شکست خورده و این ایران است که محدودیت‌ها را با خودباوری به فرصت تبدیل کرده است.

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه یک استان تقریبی است بیان کرد: در این مدت ۴۲ سال مردم کرمانشاه با دین و مذهب‌های گوناگون در کنار یکدیگر به صورت مسالمت آمیز زندگی کرده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی کارهای بزرگی در این منطقه صورت گرفته است.

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه گفت: مردم اهل سنت کرمانشاه در کنار اهل تشیع بزرگترین مدافعین نظام جمهوری اسلامی هستند و تقدیم کردن یک هزار و ۵۶۲ شهید، ۲ هزار و ۷۰۰ جانباز و ۱۵۶ آزاده گویای این ادعا است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
(محسن) دل یار (عباسی) نشان!

وی با اشاره به خدمات جمهوری اسلامی در مناطق اهل سنت خاطرنشان کرد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۱۰۰ مسجد در منطقه اهل سنت دایر بوده که به لطف خداوند امروز به ۵۱۵ مسجد و تعداد حوزه‌های علمیه از هشت به ۱۲ عدد رسیده است که شامل سه حوزه علمیه بانوان است که ۱۷۰ طلبه مشغول تحصیل و ۵۰۰ روحانی اهل سنت فارغ التحصیل شده‌اند.

فاضلی افزود: قبل از انقلاب هیچ دانشگاهی در مناطق اهل سنت وجود نداشته اما امروز اکثر دانشگاه‌ها در منطقه تأسیس شده و تعداد مدارس در روانسر از ۱۹ عدد به ۱۴۰ مدرسه و تعداد روستاهای برق رسانی شده از هشت به ۱۰۵ روستا و گاز رسانی به شهرهای باینگان و نودشه و تأسیس شهرک صنعتی جهت اشتغال زایی از اقدامات صورت گرفته است که نشان از مردمی بودن جمهوری اسلامی ایران است.

مدیر دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه تصریح کرد: روحانیون اهل سنت از تمام امتیازها اعم از معافیت تحصیلی، دریافت مستمری و از کارافتادگی مانند روحانیون شیعه برخوردارند و تعداد ۲۰۰ نفر از آنها هر ساله در قالب روحانی کاروان به مراسم حج اعزام می‌شوند.

وی با اشاره به برنامه‌های چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: نمایشگاه عکس علما و روحانیون اهل سنت تأثیر گذار در پیروزی انقلاب به مدت ۱۰ روز در دفتر اهل سنت کرمانشاه، برگزاری مسابقه پیامکی، وبینار ائمه جمعه اهل سنت، نشست علمی علمای اهل سنت با موضوع انقلاب اسلامی، تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه و نشست بانوان فرهیخته از برنامه‌های دهه فجر است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۸۰ فوتی و ۷۰۶۱ ابتلای جدید کرونا در کشور


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط