فردی که با اسم مستعار «پوآرو» در فضای مجازی اقدام به خرید و فروش اشیاء عتیقه و آموزش گنج‌یابی و دفینه‌یابی می‌کرد در کرمانشاه دستگیر شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در تشریح این خبر گفت: تابستان امسال شخصی با اسم مستعار «پوآرو» […]

فردی که با اسم مستعار «پوآرو» در فضای مجازی اقدام به خرید و فروش اشیاء عتیقه و آموزش گنج‌یابی و دفینه‌یابی می‌کرد در کرمانشاه دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در تشریح این خبر گفت: دلال خرید و فروش عتیقه در کرمانشاه به دام افتادتابستان امسال شخصی با اسم مستعار «پوآرو» در یکی از استان‌های مرکزی کشور با تبلیغ در فضای مجازی اقدام به آموزش گنج‌یابی و دفینه‌یابی می کرد که همدستان این شخص توسط نیرو‌های یگان حفاظت میراث فرهنگی دستگیر شدند، ولی شخص اصلی متواری شده بود.

امید قادری افزود: شخص مورد نظر پس از مدتی در یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه دوباره در فضای مجازی اقدام به آموزش گنج یابی و فروش گنجیاب می‌کرد که با پیگیری‌های یگان حفاظت میراث فرهنگی استان و همکاری سربازان گمنام امام زمان (عج) این شخص در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شد.

وی با بیان اینکه هرگونه حفاری و خرید و فروش اشیا تاریخی غیرقانونی است، گفت: مرم نباید با دل بستن به سخنان واهی چنین افرادی در ورطه سواد گری بیافتند چرا که در این راه ممکن است دچار ضرر‌های مالی و حتی جانی شوند.

قادری اظهار داشت: شهروندان باید در حفاظت از آثار تاریخی به عنوان تاریخ نسل‌های گذشته احساس مسئولیت داشته باشند و در صورت مشاهده افراد متخلف موضوع را به دستگاه‌های ذیربط گزارش دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آغاز ثبت نام داوطلبان شور‌اهای شهر از فردا درکرمانشاه