به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، مصطفی باباملکی رئیس اداره ورزش و جوانان کرمانشاه گفت : با توجه به آغاز بهمن‌ماه و فرا رسیدن دهه فجر، هیأت بومی و محلی قصد دارد برنامه های متنوعی را در سطح روستاها و شهرستان‌ها برگزار کند که از اول تا آخر بهمن‌ماه هر برنامه‌ای […]

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، مصطفی باباملکی رئیس اداره ورزش و جوانان کرمانشاه گفت : با توجه به آغاز بهمن‌ماه و فرا رسیدن دهه فجر، هیأت بومی و محلی قصد دارد برنامه های متنوعی را در سطح روستاها و شهرستان‌ها برگزار کند که از اول تا آخر بهمن‌ماه هر برنامه‌ای که برگزار شود به مناسبت دهه فجر عنوان خواهد شد.

او مهم‌ترین و مفیدترین اقداماتی سال‌های اخیر این هیأت را در قالب ساخت و افتتاح خانه‌های ورزشی روستایی عنوان کرد و گفت : افتتاحیه خانه ورزشی روستایی در سراسر استان در تاریخ ۱۸ بهمن‌ماه جاری با همکاری اداره کل ورزش و جوانان انجام خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون ا عتباراتی برای خریداری تجهیزات بدین منظور به شهرستان‌ها داده شده است، افزود: افتتاح چندین خانه روستایی را در دست کار داریم که در این ایام افتتاح خواهند شد، خانه‌های روستایی در فضای ۴۰ الی ۵۰ متر و مجهز به میز پینگ پنگ، شطرنج، میز فوتبال دستی، ۲۰ تشک تاتامی، دارت و تعدادی توپ است که علاوه بر روستای مدنظر روستاهای اطراف نیز می‌توانند استفاده کنند.

او افزود: با اجازه ستاد کرونا استان و شهرستان‌ها در نظر داریم جشنواره «دا» را که مختص بانوان است با موضوع ورزش‌های سنتی، بومی و محلی و تعدادی برنامه متنوع دیگر در شهرستان‌های کرمانشاه، اسلام آبادغرب و قصرشیرین را برگزار کنیم.

باباملکی از برگزاری ۱۵۰ برنامه ورزشی متنوع بومی محلی در دهه فجر خبر داد و ادامه داد: مسابقات فوتبال را در سطح شهرستان‌ها و روستاها با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی در این ایام برگزار می‌کنیم، البته فعلا تعداد تیم‌ها مشخص نشده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آیا تمرین یوگا می‌تواند درد آرتروز را تسکین دهد؟

سرپرست هیأت بومی محلی استان کرمانشاه گفت: به مناسبت ورود امام به ایران راس ساعت ۹:۳۳ در تعدادی از روستاها مراسم پخت و پخش شیرینی را با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی داریم.

او افزود: برنامه‌های ویژه‌ای به مناسبت دهه فجر با همکاری سپاه ناحیه کرمانشاه و پایگاه‌های بسیج استان در این ایام برگزار خواهد شد .

بانوان کاراته کای کرمانشاهی در رقابت‌های لیگ برتر و سوپر لیگ حضور دارند

نایب رئیس هیات کاراته استان از حضور سه تیم بانوان کاراته کای کرمانشاهی در رقابت‌های لیگ برتر و سوپر لیگ خبر داد.

صفایی گفت: در رقابت‌های سوپر لیگ در رده سنی بزرگسالان دو تیم و در رقابت‌های لیگ برتر در رده سنی جوانان نیز یک تیم از استان کرمانشاه در این مسابقات شرکت می‌کنند.

او افزود: در این رقابت‌ها ۸۰ نفر از کاراته کا‌های کرمانشاهی در رشته‌های کمیته، کاتای انفرادی و کاتای تیمی به مصاف رقیبان خود می‌روند.

نایب رئیس هیات کاراته استان با بیان اینکه این رقابت‌ها اوایل اسفند ما امسال برگزار می‌شود، گفت: با اعزام تیم بومی به این رقابت‌ها قصد داریم بازیکنان برتر در لیگ شناخته شوند تا بتوانند جواز حضور در تیم ملی را کسب کنند.

صفایی افزود: در رقابت‌های سوپر لیگ دو تیم کرمانشاه با حمایت بخش خصوصی حاضر می‌شوند و تیم شرکت کننده در لیگ برتر از سوی هیات کاراته استان در این مسابقات حاضر خواهد شد .

انتهای پیام/د