به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، افشین کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه گفت : اتحادیه و اصناف پل بین مردم و حکومت هستند و مطالبات اعضای خود را دسته بندی و به دستگاه‌های اجرایی منتقل می‌کنند و این گونه باعث کاهش و تسهیل مشکلات می‌شوند. او از کمک‌های اتاق […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، افشین کریمی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه گفت : اتحادیه و اصناف پل بین مردم و حکومت هستند و مطالبات اعضای خود را دسته بندی و به دستگاه‌های اجرایی منتقل می‌کنند و این گونه باعث کاهش و تسهیل مشکلات می‌شوند.

او از کمک‌های اتاق اصناف و بازاریان در بحران زلزله، سیل و بحران کرونا در استان قدردانی کرد و گفت : در پویش ایران مهربان که برای ایتام و فزرندان محسنین جذب حامی می‌کنند، اتحادیه‌ها و اصناف هم مانند دوران دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی در این کار خیر مشارکت داشته باشند.

کریمی افزود: هم اکنون کمک معشیتی برای هر کودک یتیم که از طرف کمیته امداد در هر ماه پرداخت می‌شود ۳۵۰ هزار تومان است که در اجرای این طرح (پویش ایران مهربان) قصد داریم که این سرانه را به ۷۵۰ هزار تومان افزایش دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمانشاه از سخنان خود فرمانداران شهرستان‌ها را مسئول پیگیری جذب حامیان ایتام و فرزندان محسنین با کمک کمیته امداد اعلام کرد و از آن‌ها خواست هر ماه نسبت به جذب حامیان به استانداری گزارش دهند و، زیرا عملکرد آن‌ها در این پویش در ارزیابی آن‌ها لحاظ می‌شود.

۲۰ هزار فرزند ایتام و محسنین در کرمانشاه شناسایی شده‌اند

مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه با بیان اینکه این نهاد بانک اطلاعاتی جامع و کاملی از نیازمندان استان را در اختیار دارد گفت: تاکنون حدود ۲۰ هزار ایتام و فرزند محسنین در استان شناسایی شده است.

محسن رخصی افزود: اکنون فقط ۱۰ هزار نفر از آن‌ها در استان دارای حامی هستند و نیمی دیگر فاقد حامی اند که امیدواریم با ثبت نام افراد خیر به ویژه بازاریان و اتحادیه‌ها در پویش ایران مهربان تا پایان سال جاری برای همه فرزندان ایتام و محسنین حامی جذب شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دامپروری ۶ هزار رأسی کرمانشاه با سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفانافتتاح شد

او حداقل پرداخت حامیان در ماه را ۲۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: ۲۰ هزار تومان برای هر حامی واقعا مبلغ زیادی نیست که مردم نیک سرشت و بزرگ کرمانشاه که نتوانند در این پویش برای کمک به فرزندان ایتام و محسنین شرکت کنند.

رخصی افزود: کمک‌های حامیان ایتام و فرزندان محسنین مستقیم به حساب آن‌ها واریز می‌شود و کمیته امداد فقط یک واسطه برای معرفی ایتام و فرزندان محسنین است.

۲۰ هزار حامی جذب می‌شود

رئیس اتاق اصناف استان کرمانشاه با اشاره به تعهد این اتاق برای جذب ۲۰ هزار حامی در بین اتحادیه‌ها و اصناف بازاریان استان گفت: این حامیان با کمک روسای اتحادیه‌ها تا پایان بهمن ماه جذب خواهند شد.

رضا سلیم ساسانی افزود: در همین جلسه برای بیش از پنج هزار نفر حامی از اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و بازاریان، فروشگاه‌های بزرگ جذب پویش ایران مهربان کمیته امداد شدند .

انتهای پیام/د