عباس چمنیان مربی تیم فوتبال تراکتور در نشست خبری پس از دیدار با آلومینیوم اراک اظهار کرد: در روزی که نتوانستیم از فرصت‌هایمان استفاده کنیم، تیم تنبیه می‌شود؛ حالا بر اثر اشتباهات خودمان باشد یا داوری. نمی‌خواهم درباره داوری صحبت کنم، همیشه سعی کردیم به تصمیمات آن‌ها احترام بگذاریم و به دنبال انجام وظایف خودمان […]

عباس چمنیان مربی تیم فوتبال تراکتور در نشست خبری پس از دیدار با آلومینیوم اراک اظهار کرد: در روزی که نتوانستیم از فرصت‌هایمان استفاده کنیم، تیم تنبیه می‌شود؛ حالا بر اثر اشتباهات خودمان باشد یا داوری. نمی‌خواهم درباره داوری صحبت کنم، همیشه سعی کردیم به تصمیمات آن‌ها احترام بگذاریم و به دنبال انجام وظایف خودمان باشیم. از ابتدای بازی فشارها روی داور زیاد شد و چند صحنه مشکوک رقم خورد. امیدوارم کارشناسان در این خصوص نظر دهند.

به گزارش فرتاک نیوز، وی ادامه داد: اگر دروازه‌بان حریف توپ را جمع می‌کند و سپس دوباره آن را جلوی پای خود می‌اندازد و دوباره جمع می‌کند، مگر خطا نیست؟ وظایف داوران پشت خط دروازه چیست؟ آن‌ها کاری انجام نمی‌دهند و به داور کمکی نمی‌کنند. در روزی که هیچ موقعیتی به آلومینیوم ندادیم، در اثر تصمیم اشتباه ۳ امتیاز را از دست دادیم. وقتی دروازه‌بان ما توپ را اول زده، سپس برخورد پیدا کرده، چرا باید پنالتی بگیرند؟ کارشناسان باید نظر دهند ولی به نظرم نباید پنالتی بگیرند. نباید در فوتبالی که همه تیم‌های آن دولتی هستند، کاری کنند تیمی که از جیب خود هزینه می‌کند و خصوصی است مجبور به انصراف شود یا انگیزه‌ای نداشته باشد. با یکی دو تا سوت بهتر روند بازی تغییر می‌کرد. اگر تنبیه شدن ما توسط خودمان باشد، باید جبران کنیم اما وقتی داور اشتباه می‌کند، کمیته داوران باید تصمیمات بهتری را اتخاذ کند و برای تیم‌های بزرگ‌تر، داوران بهتر بگذارند. باید چینش داوری بر اثر عملکرد تیم‌ها و شرایطشان صورت بگیرد. چمنیان در خصوص غیبت اشکان دژاگه گفت: او در آخرین تمرین ما در تهران و در آیتم شوت به دروازه، دچار کشیدگی شد و کادر پزشکی ما با چک کردن او تصمیم گرفتند که در بازی امروز بازی نکند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
پویش «نذر رهایی» برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد درکرمانشاه آغاز شد

مربی تراکتور در خصوص رضایت از عملکرد بازیکنانش گفت: طبیعتا راضی نیستم. برتری ما در عملکرد فردی باید منجر به گل می‌شد اما این اتفاق نیفتاد. این نتیجه ما را از کورس دور می‌کند اما باید تلاش خود را در این راستا انجام دهیم. ما نیاز به مهره‌های هجومی داشتیم و تنها کسی که می‌توانست به ما کمک کند، عکاشه حمزاوی بود تا بتوانیم موقعیت ایجاد کنیم.

او درباره کمبود مهاجم دوم در کنار عباس‌زاده گفت: یکی از مواردی که مسعود شجاعی و کادر فنی به دنبال آن هستند، تقویت تیم است. امیدواریم این اتفاق رقم بخورد. ابتدای فصل و با افزایش بی‌رویه قیمت‌ها، طبق سیاست‌های تیم و با توجه به خصوصی بودن ما، نتوانستیم ورود پیدا کنیم اما امیدواریم در نیم‌فصل این اتفاق بیفتد.