سرویس کرمانشاه _ محسن دارابی عنوان کرد: ۸۳ پروژه و واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۷۷۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۱۴۱۱ نفر در دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری و راه‌اندازی مجدد خواهد رسید. به گزارش کردپرس؛ در سال گذشته، در استان کرمانشاه ۱۱۰ میلیون یورو در بخش سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه صنعت و معدن صورت […]

بهره‌برداری و راه‌اندازی مجدد ۸۳ طرح صنعتی در کرمانشاه به مناسبت دهه فجر

سرویس کرمانشاه _ محسن دارابی عنوان کرد: ۸۳ پروژه و واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۷۷۰۰ میلیارد ریال و اشتغال ۱۴۱۱ نفر در دهه مبارک فجر امسال به بهره‌برداری و راه‌اندازی مجدد خواهد رسید.

به گزارش کردپرس؛ در سال گذشته، در استان کرمانشاه ۱۱۰ میلیون یورو در بخش سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه صنعت و معدن صورت گرفته که درمجموع این استان با رتبه سوم کشوری ۱۳ درصد سرمایه‌گذاری خارجی را در این حوزه به خود اختصاص داده، همچنین امسال هم تا پایان دی‌ماه ۹۲.۵ میلیون یورو سرمایه‌گذاری خارجی در استان در حوزه صنعت و معدن صورت گرفته که ۱۱ درصد از مجموع سرمایه‌گذاری خارجی حوزه صنعت و معدن کشور توسط این استان محقق شده که در این خصوص کرمانشاه رتبه چهارم را در جذب سرمایه‌گذاری خارجی به خود اختصاص داده است.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه با بیان مطالب فوق افزود: هم‌زمان با فرارسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر امسال، ۸۳ پروژه و واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۷۷۰۰ میلیارد ریال اشتغال ۱۴۱۱ نفر به بهره‌برداری و راه‌اندازی مجدد خواهد رسید که از بزرگ‌ترین این پروژه‌ها به صنایع چاپ و بسته‌بندی (غرب کارتن) و اسیدسیتریک اشاره نمود.

محسن دارابی در بخش دیگر سخنان خود به راه‌اندازی قوطی سازی سینا به‌عنوان یک پروژه بزرگ صنعتی و ملی پرداخت و ادامه داد: قوطی سازی سینا با سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۵۰۰ نفر در آذرماه سال جاری و در استان کرمانشاه افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

دارابی در ادامه برگزاری منظم جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استاندار کرمانشاه و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه اشاره کرد افزود: از ابتدای سال تا پایان آذرماه سال جاری، ۹۹ جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برگزارشده است که مهم‌ترین دستاورد آن احیا و راه‌اندازی ۳۳ واحد صنعتی با سرمایه‌گذاری ۱۱۸۴۰ میلیارد ریال و اشتغال ۶۲۹ نفر بوده، همچنین فعال‌سازی ۱۶ واحد معدنی راکد با سرمایه‌گذاری ۱۳۷ میلیارد ریال و اشتغال ۱۲۷ نفر اشاره کرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مشارکت ۱۵۹ مدرسه کرمانشاه در طرح "مدرسه همدل"

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در بخش دیگری سخنان خود به عملکرد سازمان در حوزه تجارت خارجی پرداخت و افزود: تا پایان دی‌ماه سال جاری ۳ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی از مرزها و گمرکات استان صورت گرفته است که سهم استان کرمانشاه از سبد صادرات کل کشور، ۵ درصد و از صادرات کل کشور به عراق، ۴۰ درصد بوده است.

وی در خصوص حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران استان نیز توضیحاتی را ارائه داد و تأکید کرد: جذب ۴۳۵ میلیارد ریال کمک‌های فنی اعتباری و پرداخت ۹۱۹۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت به واحدهای تولیدی در قالب سرمایه‌گذاری ثابت و سرمایه در گردش از عمده فعالیت‌های سازمان در بخش حمایت از بنگاه‌های اقتصادی است.

رییس سازمان صمت استان کرمانشاه در ادامه یادآور شد: بر اساس‌نامه شماره ۲۳۴۱۴/۶۰ تاریخ ۱/۱۰/۹۹ معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صمت این سازمان در نهمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت، موفق به کسب رتبه اول کشوری در حوزه‌ پژوهش و فناوری شد و نیز توانست رتبه هفتم کشوری در تحقق اهداف عملکردی (شاخص‌های اختصاصی در حوزه جهش تولید) در سال جاری بر اساس گزارش‌های معاون طرح و برنامه وزارت صمت از عمده دستاوردهای سازمان در حوزه عملکردی را به خود اختصاص دهد.

دارابی در ادامه به عملکرد سازمان در بخش معدن نیز اشاره کرد و افزود: در استان کرمانشاه ۷۰ درصد از معادن فعال بوده که بر اساس گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش فعال‌سازی واحدهای معدنی رتبه هفتم کشوری هستیم.

 رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه در پایان یادآور شد: ۳۸۰ محدوده بلوکه‌شده معدنی در لایه آزادسازی قرارگرفته است که به دستور و تأکید مقام عالی وزارت صنعت، معدن و تجارت در آذرماه سال جاری مزایده معدنی برگزار و همچنین به‌زودی در بهمن‌ماه سال جاری نیز مزایده معدنی دیگر که درمجموع بیش از ۱۰۰ واحد معدنی از طریق فراخوان عمومی به متقاضیان و افراد واجد شرایط واگذار می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هوای شهرستان‌های مرزی کرمانشاه در وضعیت بحران و هشدار قرارگرفت