محمد جواد کنجوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر مهم‌ترین رویداد فرهنگی سینمایی کشور با دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است و امسال تحت تأثیر بیماری کرونا تجربه‌ای جدید را خواهیم داشت. وی با اشاره به اینکه در این دوره به استثنای سال‌های پیش خوشبختانه همه […]

محمد جواد کنجوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر مهم‌ترین رویداد فرهنگی سینمایی کشور با دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است و امسال تحت تأثیر بیماری کرونا تجربه‌ای جدید را خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه در این دوره به استثنای سال‌های پیش خوشبختانه همه ۱۶ فیلم بخش سودای سیمرغ در کرمانشاه اکران می‌شود عنوان کرد: در این دوره نمایش فیلم‌ها هرروز در سانس‌های ۱۴، ۱۶ و ۱۸‌ خواهد بود.

کنجوری افزود: فیلم‌های ابلق، بی همه چیز، تک تیرانداز، تی تی، خط فرضی، رمانتیسم عماد و طوبا، روزی روزگاری آبادان، روشن، زالاوا، ستاره بازی، شیشلیک، گیج گاه، یدو، مامان، مصلحت و منصور در این دوره به نمایش در خواهند آمد.

وی عنوان کرد: باتوجه به بیماری کرونا امسال افتتاحیه‌ای برای جشنواره در استان تدارک دیده نشده و اختتامیه کشوری آن در تهران برگزار می‌شود.

رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در سینماها

کنجوری از رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی خبر داد و افزود: دو سینما‌ی شهر کرمانشاه براساس دستورالعمل بهداشتی و با ظرفیت ۳۰ درصدی و با فاصله معین در سینما میزبان همشهریان خواهند بود.

وی گفت: براساس آمار جهانی نقش سینما در انتشار ویروس کرونا تنها ۹ صدم درصد یعنی کمتر از یک درصد است اما با این حال تماشاگران کنار یکدیگر نمی‌نشینند و فاصله گذاری رعایت می‌شود.

کنجوری گفت: قبل و بعد از هر سانس، کل سالن ضدعفونی و گندزدایی می‌شود و همشهریان می‌توانند با خاطر آسوده به تماشای فیلم‌های خود در جشنواره بپردازند.

امسال بلیط فروشی فقط اینترنتی خواهد بود

وی با بیان اینکه در این دوره بلیت‌ فروشی از طریق سامانه‌های اینترنتی انجام می‌شود گفت: نرخ بلیت جشنواره امسال در استان ۲۰ هزار تومان تعیین شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آزادی ۱۲۰۰ زندانی در کرمانشاه در راستای اجرای طرح پایشزندانیان

کنجوری عنوان کرد: هر نفر با یک شماره همراه، امکان تهیه تهیه بلیت برای هر فیلم را دارد و ️بلیت‌ فروشی تا زمان تکمیل ظرفیت، تا روز پایانی جشنواره ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: پس از خرید بلیت پیامکی برای خریداران ارسال می‌شود که افراد با ارائه آن به سینما، می‌توانند بلیت خود را تهیه کنند.

مدیر امور سینمایی حوزه هنری استان گفت: امسال بلیتی به صورت حضوری فروخته نخواهد شد و علاقمندان باید جهت تهیه بلیت به سایت www.gisheh7.ir مراجعه کنند.

کنجوری با بیان اینکه در این دوره ظرفیت دیدن فیلم در هرسانس حداکثر به ۳۰ درصد رسیده است از مخاطبان خواست بلیت‌های خود را در اسرع وقت تهیه کنند.

انتهای پیام/۸۳۱/ی