قرارگاه بی قرار  مستندی بی بدیل در مورد  تصویر  سازان بی تصویر !!
قرارگاه بی قرار  مستندی بی بدیل در مورد  تصویر  سازان بی تصویر !!

به گزارش فر نیوز  رییس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در مورد عوامل این کار گفت: آقای فراهانی خودشان یکی از بچه‌های جنگ هستند و برنامه‌سازان صدا و سیما را در زمان دفاع مقدس به خوبی می‌شناسند. از طرفی عزم راسخ ایشان برای حفظ و نگهداری فعالیت‌های صدا و سیما در دوران دفاع […]

به گزارش فر نیوز  رییس سازمان هنری و امور سینمایی دفاع مقدس در مورد عوامل این کار گفت: آقای فراهانی خودشان یکی از بچه‌های جنگ هستند و برنامه‌سازان صدا و سیما را در زمان دفاع مقدس به خوبی می‌شناسند. از طرفی عزم راسخ ایشان برای حفظ و نگهداری فعالیت‌های صدا و سیما در دوران دفاع مقدس ما را بر آن داشت از وجودشان در ساخت مستند استفاده کنند. برای ساخت این مجموعه ابتدا ۷۵۰ تا هزار نفر از کسانی که در ۸ سال دفاع مقدس به نوعی در تولید محتوا نقش داشتند شناخته شدند و از بین آنها با بیش از ۲۵۰ نفر مصاحبه شد. در مجموعه ۳۵ جلدی هم که تهیه شده سوژه‌های فراوان و بی‌بدیلی برای ساخت فیلم، سریال و… به وجود آمده است.

قائم مقام سازمان صدا و سیما با اشاره به مستند قرارگاه بی‌قرار اینگونه مجموعه‌ها را باعث نگاه درستی از تاریخ دانست گفت: ممکن است در آینده اتفاقاتی که در دفاع مقدس رخ داده و کمکهای الهی که به رزمندگان شده چندان باورپذیر به نظر نرسد. بنابر این اگر نقل صحیحی درباره این مسئله صورت نگیرد اتفاقات جنگ شبیه افسانه خواهد شد.

موسوی‌مقدم با تاکید بر اینکه مستندسازی، تاریخ شفاهی و بیان نکات تاریخی بسیار مهم است، ادامه داد: امروز بعضی از جوانان شاید باور نکنند که خبر تصویری یک عملیات که مثلاً ساعت ۱۲ شب آغاز شده در ساعت ۲ صبح در سازمان صدا و سیما حاضر بود. آن هم زمانی که تکنولوژی مانند الان پیشرفته نبود. این مجموعه بدون شک یکی از اسناد بالادستی صدا و سیما خواهد بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شعر طنز روابط عمومی / استاد اصغر عظیمی مهر با خوانش معین یزدانی

کارگردان این مجموعه نیز با بیان اینکه روزی که این مسئولیت را پذیرفته است فکر نمی‌کرده که مستندی با این کیفیت آماده پخش شود، لطف خدا و نگاه شهیدان را در این مسئله بسیار پررنگ عنوان کرد. وی با اشاره به افراد مختلف با دیدگاه‌های گوناگونی که در ساخت این مجموعه با آنها مصاحبه شده است، گفت: نزدیک به ۲۴۰ نفر در این مصاحبه‌ها حضور پیدا کردند که برخی از آنها به تنهایی می‌توانند یک کتاب باشند.

 

مستند «قرارگاه بی قرار» به کارگردانی عطاء اله سلیمانیان و تهیه کنندگی  احمد شهرابی فراهانی روایتی از نقش آفرینی سازمان صدا و سیما در طول ۸ سال دفاع مقدس است.  تدوین این مجموعه را مسعود محبی و مدیریت تولید آن را سید جلال نیایی بر عهده داشته است. «قرارگاه بی قرار»  کاری از گروه برنامه‌های تلویزیونی بسیج رسانه ملی است.