ایسنا/کرمانشاه به گفته رئیس اتحادیه بارفروشان کرمانشاه قیمت هر کیلو موز در میدان بار کرمانشاه طی روزهای اخیر به بیش از ۵۰ هزار تومان رسیده است. عیسی حاج‌علیانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش قابل توجه قیمت موز در بازار طی حدود یک هفته اخیر، گفت: چندی قبل قیمت موز تا […]

ایسنا/کرمانشاه به گفته رئیس اتحادیه بارفروشان کرمانشاه قیمت هر کیلو موز در میدان بار کرمانشاه طی روزهای اخیر به بیش از ۵۰ هزار تومان رسیده است.

عیسی حاج‌علیانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به افزایش قابل توجه قیمت موز در بازار طی حدود یک هفته اخیر، گفت: چندی قبل قیمت موز تا کیلویی ۳۰ هزار تومان بالا رفت و دوباره به کیلویی ۲۸ هزار تومان رسید، اما از حدود یک هفته قبل روند افزایشی قیمت آن دوباره آغاز شده است.

وی ادامه داد: طی روزهای اخیر قیمت هر کیلو موز در میدان بار به بیشتر از ۵۰ هزار تومان هم رسید و با این روند قیمت موز برای مصرف کننده نهایی بیشتر از کیلویی ۵۵ هزار تومان خواهد بود.

رئیس اتحادیه بارفروشان کرمانشاه دلیل افزایش قیمت موز را کمبود آن در بازار دانست  عنوان کرد: موز هم در میدان بار و هم در بازار بسیار کم است و گفته می‌شود علت آن نیز مشکلات واردات موز است.

حاج‌علیانی خاطرنشان کرد: البته همین میزان موز که در بازار داریم نیز خریدار چندانی ندارد، چون قیمت آن بسیار بالا رفته و کسی موز را با این قیمت نمی‌خرد.

وی با بیان اینکه مشکل گرانی و کمبود موز در سراسر کشور ایجاد شده، خاطرنشان کرد: عمده موز موجود در بازار کشور وارداتی است. اگرچه تولید موز در برخی از استان‌های گرمسیر هم داریم، اما نه جوابگوی نیاز کشور است  و نه کیفیت موز وارداتی را خصوصا از نظر اندازه دارد.

رئیس اتحادیه بارفروشان کرمانشاه گفت: اگر موز به میزان کافی وارد بازار شود، قیمت ها شکسته خواهد شد و به قیمت فعلی نمی‌ماند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اگر علائم گوارشی دارید سریعا به مراکز ۱۶ ساعته مراجعهکنید

انتهای پیام