ایسنا/کرمانشاه دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه خواستار نظارت بیشتر بر نرم افزارهای خرید و فروش در فضای مجازی شد. شهرام کرمی با اشاره به گسترش روز فزون تعداد نرم افزارهای خرید و فروش در فضای مجازی، اظهارکرد: متاسفانه گاها در برخی از این نرم افزارها بدون اینکه نظارت چندانی روی آنها باشد، آگهی خرید […]

ایسنا/کرمانشاه دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه خواستار نظارت بیشتر بر نرم افزارهای خرید و فروش در فضای مجازی شد.

شهرام کرمی با اشاره به گسترش روز فزون تعداد نرم افزارهای خرید و فروش در فضای مجازی، اظهارکرد: متاسفانه گاها در برخی از این نرم افزارها بدون اینکه نظارت چندانی روی آنها باشد، آگهی خرید و فروش اجناس ممنوعه همچون سلاح و مهمات، مواد مخدر و مشروبات الکلی هم مشاهده می‌شود.  

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی دادسرا، کرمی تصریح کرد: در این راستا از پلیس فتای استان می خواهیم روی فعالیت هایی که در این نرم افزارها صورت می گیرد، بویژه نرم افزار دیوار که مردم بیشتر از آن استفاده می کنند، نظارت بیشتری داشته باشد و درصورت مشاهده هرگونه خرید و فروش اجناس ممنوعه آن را به دادسرای استان گزارش دهد.

دادستان کرمانشاه در ادامه بر لزوم برخورد با افرادی که در فضای رسانه ای دست به اقدامات مجرمانه می زنند تاکید کرد و گفت: انتظار می رود پلیس فتای استان نسبت به شناسایی افرادی که در فضای رسانه ای و مجازی به اقدامات غیرحرفه‌ای و باج خواهی از مسئولین، تهدید و اخاذی و از این قبیل اشتهار دارند، اقدام کند.

وی همچنین با اشاره به روند افزایشی آمار مرتبط با تحرکات اراذل و اوباش در برخی از مناطق کشور و بازتاب گسترده و منفی این موضوع در سطح افکار عمومی و تاثیر این امر بر ایجاد احساس ناامنی بین شهروندان، اعلام کرد: در این راستا از دادستانهای عمومی و انقلاب شهرستانهای تابعه و معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه خواسته ایم تا به منظور پیشگیری از تحرکات اراذل و اوباش در استان اقدامات لازم را در دستورکار قرار دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تازه‌ترین وضعیت کرونا در ایران| افزایش بیماران سرپایی کووید19 / ‌گلستان و مازندران همچنان خط قرمز مسافرت ‌+ نقشه

کرمی خاطرنشان کرد: همچنین تاکید کرده ایم نیروی انتظامی با همکاری دستگاه های اطلاعاتی نسبت به شناسایی و مستندات سازی اقدامات مجرمانه این عناصر، بروزرسانی بانک اطلاعاتی اراذل و اوباش شناسنامه  دار و نوظهور و برخورد قاطع قانونی با عوامل مخل نظم و امنیت عمومی اقدام کند.

وی تاکید کرد: پیگیری ویژه پرونده های مرتبط با اقدامات مجرمانه اراذل و اوباش و برخورد قاطع با آنها نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: شوراهای تامین شهرستانها هم باید برنامه ریزی مستمر برای مقابله با تحرکات اراذل و اوباش را در دستور کار خود قرار دهند و ضمن ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاهی، از بروز هرگونه ناامنی احتمالی جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: همچنین برخورد با افرادی که درحالت مستی و یا استفاده از مواد مخدر و روانگردان اقدام به رانندگی می کنند، باید در دستور کار پلیس راه و راهور استان قرار گیرد.

انتهای پیام