ارتقا “قراویز و زله‌زرد” به پناهگاه حیات وحش و “امروله و
دالاخانی” به منطقه حفاظت شده
ارتقا “قراویز و زله‌زرد” به پناهگاه حیات وحش و “امروله و دالاخانی” به منطقه حفاظت شده
  • فرنیوز 1
  • 13 بهمن 1399
  • ۰

ایسنا/کرمانشاه معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از ارتقا سه منطقه شکار و تیراندازی ممنوع استان شامل امروله و دالاخانی، قراویز و زله‌زرد خبر داد.

آذر ولی‌زاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به پیگیری‌های چند ساله برای ارتقای مناطق شکار و تیراندازی ممنوع استان که ارزش اکولوژیک قابل توجهی داشتند، اظهار کرد: خوشبختانه در جلسه اخیر شورای عالی محیط زیست به ریاست رئیس جمهور، ارتقای سه منطقه شکار و تیراندازی ممنوع کرمانشاه مصوب شد.

وی ادامه داد: هم اکنون دو منطقه شکار و تیراندازی ممنوع زله زرد و قراویز به پناهگاه حیات وحش و منطقه شکار و تیراندازی ممنوع امروله و دالاخانی به منطقه حفاظت شده ارتقا پیدا کرد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه وسعت مصوب منطقه زله زرد را حدود ۴۰ هزار هکتار، منطقه امروله و دالاخانی را نزدیک به ۲۴ هزار هکتار و منطقه قروایز را ۳۵۰۰ هکتار اعلام کرد و یادآور شد: منطقه زله زرد عمدتا مربوط به شهرستان گیلانغرب، منطقه قراویز در محدوده شهرستان سرپل ذهاب و منطقه امروله و دالاخانی بین کنگاور و صحنه است.

ولی زاده با بیان اینکه با ارتقا این مناطق وضعیت نظارت محیط زیست و قوانین نظارتی بر آنها تغییر می‌کند و امکان حفاظت بسیار بیشتری برای آنها وجود دارد، خاطرنشان کرد: با ارتقا این مناطق دیگر اجازه تخریب و تصرف در آنها داده نخواهد شد.

وی تاکید کرد: امکان و تجهیزات حفاظتی و نظارتی نیز در این مناطق چند برابر خواهد شد و البته نیازمند تخصیص اعتبارات بیشتر است.

معاون نظات و پایش محیط زیست استان کرمانشاه با بیان اینکه در گذشته نزدیک به ۶.۷ درصد وسعت استان تحت مدیریت محیط زیست بود، گفت: اکنون با ارتقا این سه منطقه به میزان ۱۰ درصد نزدیک می‌شویم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
برگزاری آیین خون صلح در کرمانشاه

انتهای پیام


ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار مرتبط