شهردار کرمانشاه، گفت: امروز سکوتم را می شکنم تا از حق دفاع کنم، چرا که اگر این کار را نکنم حق مردم ضایع می شود.!!
شهردار کرمانشاه، گفت: امروز سکوتم را می شکنم تا از حق دفاع کنم، چرا که اگر این کار را نکنم حق مردم ضایع می شود.!!

توضیح  فر نیوز / این  مصاحبه در تاریخ  ۲۱ خرداد  سال ۹۰ در  سایت  ایسنا درج شده است ، خواندن  دوباره  آن خالی از لطف نیست شهردار کرمانشاه، گفت: امروز سکوتم را می شکنم تا از حق دفاع کنم، چرا که اگر این کار را نکنم حق مردم ضایع می شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری […]

توضیح  فر نیوز / این  مصاحبه در تاریخ  ۲۱ خرداد  سال ۹۰ در  سایت  ایسنا درج شده است ، خواندن  دوباره  آن خالی از لطف نیست

شهردار کرمانشاه، گفت: امروز سکوتم را می شکنم تا از حق دفاع کنم، چرا که اگر این کار را نکنم حق مردم ضایع می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، منوچهر فخری که چندی است ماندن یا رفتن او به سوژه اصلی اکثر رسانه های استان تبدیل شده، با حضور در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: شهریور ۱۳۸۸ با آرا همه اعضای شورای شهر به عنوان شهردار کرمانشاه انتخاب شدم و در کارنامه مدیریتی خود افتخار انتخاب به عنوان مدیر نمونه در سال ۱۳۷۷، شهردار نمونه استان در سال ۱۳۷۸، معاون فرماندار نمونه در سال ۱۳۸۰، کارشناس نمونه استان در سال ۱۳۸۱ و مدیر بسیجی نمونه استان در سال ۱۳۸۹ را دارم.

وی افزود: در نزدیک به دو سال گذشته شهرداری کرمانشاه یکی از فعالترین شهرداریهای تاریخ این شهر بوده، چرا که تقاطع غیر همسطح ایثار و جعفرآباد در این زمان به بهره برداری رسید و کار احداث دو تقاطع دیگر شروع و یک تقاطع دیگر نیز آماده شروع بود که نگذاشتند این کار انجام شود.

وی ادامه داد: طی این مدت محوطه چم بشیر که زباله دانی در کرمانشاه بود ظرف شش ماه تبدیل به یکی از زیباترین پارکهای کشور شد و  ساماندهی حاشیه قره سو که تهدیدی برای شهر بود آغاز شد و در کنار این پروژه های شهرداری، خیلی ها با افتخار ژست گرفتند و از عکاسان و خبرنگاران خواستند که از آنها عکس بگیرند.

شهردار کرمانشاه در ادامه احداث ۱۶ پارک در مدت دو ماه را یکی از کارهای مهم خود عنوان کرد و گفت: خیلی از کارهای دیگر نیز در شهرداری کرمانشاه انجام شد که اعتباری به آن ندادند، اما با همت شهرداری انجام گرفت.

فخری در ادامه با بیان اینکه با این اقدامات خیلی ها از محبوبیت شهرداری ترسیدند، گفت: در ابتدا شایعه کردند که می خواهم کاندید نمایندگی مجلس شوم و این اقدامات را با هدف دیگری انجام می دهم که در همان زمان از طریق رسانه ها به مردم اعلام کردم که شهرداری مکان مناسبی برای خدمت به مردم است و نیاز به منصب دیگری ندارم.

شهردار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه باید بین مدیریت ارشد استان و  شورای شهر تفکیک قائل شویم، گفت: از نظر قانونی اعضای شورا می توانند در خصوص وضعیت شهردار تصمیم بگیرند، اما نگرانی من این است که شورا دولتی شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر تابع مردم هستیم  نمی توانیم کمیسیون ماده ۱۰۰ را تعطیل کنیم تا شهرداری فلج شود، گفت: سه ماه است که کمیسیون ماده ۱۰۰ و ماده پنج تعطیل شده و آقایان سنگ مردم را به سینه می زنند، اما بر خلاف آنچه مردم می خواهند عمل می کنند.

وی ادامه داد: با تعطیلی کمیسیون های ماده ۱۰۰ و ماده پنج به خاطر عدم شرکت نماینده استانداری در این دو کمیسیون قیمت خانه در کرمانشاه افزایش پیدا کرده و کارگران ساختمانی بیکار شده اند و نمی توان این اقدام را خدمت به مردم دانست.

وی تصریح کرد: با تعطیلی کمیسیون های شهرداری، آقایان افتخار می کنند که شهرداری نمی تواند حقوق کارگران را بدهد.

فخری گفت: اگر قرار است اختلافی بین دو مدیر باشد، مردم نباید ضرر آن را ببینند.

شهردار کرمانشاه در ادامه گفت: متاسفانه در کنار این اقدامات، ۲۰ میلیارد تومانی که قرار بود سال گذشته از محل اعتبارات عمران شهری به شهرداری کرمانشاه تعلق بگیرد، داده نشد و کتبا به ما نامه نوشتند که همه اعتبارات شهرداری از محل کمکهای استانداری تعطیل است.

وی افزود: اگر اعتبارات داده می شد باید اکنون یک لاین از تقاطع شهدا به بهره برداری می رسید تا مردم بیش از این گرفتار ترافیک در این منطقه نباشند.

شهردار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه قرار نیست امکانات نظام برای کوبیدن دیگران به کار گرفته شود، گفت: امکانات دولت متعلق به مردم است.

فخری با بیان اینکه چه کسی جوابگوی تعطیلی شش ماهه پروژه های شهر است، گفت: باید از مردم به خاطر این اقدامات عذرخواهی کنیم، چرا که مردم کرمانشاه هشت سال زیر بمباران سختی کشیده اند و دیگر سزاوار نیست که اینگونه با آنان برخورد شود.

شهردار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه اختلافم با مدیریت ارشد استان بر سر مسائل کاری نیست، گفت: اگر وقتی که برای رایزنی و جلسه با اعضای شورا برای برداشتنم  گذاشته شده صرف حل مشکلاتی مانند اشتغال، مباحث فرهنگی، رشد طلاق و… می شد، بسیاری از این مشکلات مرتفع می گشت.

وی تصریح کرد: بودن یا نبودن شهردار اختیار شوراست و دلیل سکوتم نیز در قبال همه حرفهایی که در این مدت در خصوص عملکرد شهرداری و من زده می شد این است که  دنبال این هستند که شورا را به دو گروه موافق و مخالف تقسیم و بعد شورا را منحل کرده و شهردار را برکنار کنند و بروند از آنجا که می خواهند شهردار بیاورند.

وی گفت: من با اطلاع از این موضوع وارد این معرکه نشدم.

وی تاکید کرد: هر زمان که احساس کنم به نفع مردم است که بروم مطمئنا این کار را خواهم کرد.

شهردار کرمانشاه با بیان اینکه از صدا و سیما خواهش می کنم در مناظره ای با حضور آقای استاندار صحبتهایمان را به گوش مردم برساند، گفت: مردم حق دارند بدانند در شهرشان چه می گذرد.

وی خاطر نشان کرد: با اعضاء شورا صحبت می کنم اگر تمایلی به ماندنم نداشته باشند، خواهم رفت.

وی ادامه داد: مطمئنا عملکرد من خالی از ضعف نیست، اما نهایت تلاشمان را در مجموعه شهرداری برای خدمتگزاری به مردم کرده ام.

فخری در پایان تصریح کرد: من کرمانشاهی هستم و خود و نسلهای بعدی من اگر عملکرد مناسبی نداشته باشم باید به مردم پاسخگو باشند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
رضا عاطفیان ، مجری صدا و سیما شبکه زاگرس