به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی با اشاره به توسعه روز افزون تعداد نرم افزارهای خرید و فروش در فضای مجازی، اظهار کرد: متأسفانه گاهاً در برخی از این نرم افزارها بدون اینکه نظارت چندانی روی آنها باشد آگهی‌های خرید و فروش اجناس ممنوعه همچون سلاح و مهمات، مواد مخدر، مشروبات الکلی و … هم […]

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی با اشاره به توسعه روز افزون تعداد نرم افزارهای خرید و فروش در فضای مجازی، اظهار کرد: متأسفانه گاهاً در برخی از این نرم افزارها بدون اینکه نظارت چندانی روی آنها باشد آگهی‌های خرید و فروش اجناس ممنوعه همچون سلاح و مهمات، مواد مخدر، مشروبات الکلی و … هم مشاهده می‌شود.

وی افزود: در این راستا، از پلیس فتای استان کرمانشاه می‌خواهیم که روی این نرم افزارها، بویژه نرم افزار دیوار که مردم بیشتر از آن استفاده می‌کنند، نظارت بیشتری داشته باشد و در صورت مشاهده هرگونه خرید و فروش اجناس ممنوعه آن را به دادسرای استان گزارش دهد.

دادستان کرمانشاه بر لزوم برخورد با افرادی که در فضای رسانه‌ای دست به اقدامات مجرمانه هم می‌زنند تاکید کرد و گفت: انتظار می‌رود پلیس فتای استان نسبت به شناسایی افرادی که در فضای رسانه‌ای و مجازی به اقدامات غیرحرفه ای و باج خواهی از مسئولین، تهدید و اخاذی و از این قبیل اشتهار دارند، اقدام کند.

کرمی با اشاره به روند افزایشی آمار مرتبط با تحرکات اراذل و اوباش در برخی از مناطق کشور و بازتاب گسترده و منفی این موضوع در سطح افکار عمومی و تأثیر این امر بر ایجاد احساس ناامنی بین شهروندان، اعلام کرد: در این راستا، از دادستان‌های عمومی و انقلاب شهرستان‌های تابعه و معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه خواسته‌ایم، تا به منظور پیشگیری از تحرکات اراذل و اوباش در استان اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین نیروی انتظامی با همکاری دستگاه‌های اطلاعاتی نسبت به شناسایی و مستندات سازی اقدامات مجرمانه این عناصر، بروزرسانی بانک اطلاعاتی اراذل و اوباش شناسنامه دار و نوظهور و برخورد قاطع قانونی با عوامل مخل نظم و امنیت عمومی اقدام کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تمدید اعتبار وکالتنامه‌های انتقال مالکیت خودرو در شهرهایقرمز

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: پیگیری ویژه پرونده‌های مرتبط با اقدامات مجرمانه اراذل و اوباش و برخورد قاطع با آنها نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: شوراهای تأمین شهرستان‌ها هم برنامه ریزی مستمر برای مقابله با تحرکات اراذل و اوباش را در دستور کار خود قرار دهند و ضمن ایجاد هماهنگی لازم بین دستگاهی از بروز هرگونه ناامنی احتمالی جلوگیری کنند.

کرمی در ادامه اعلام کرد: همچنین برخورد با افرادی که در حالت مستی و یا استفاده از مواد مخدر و روانگردان اقدام به رانندگی می‌کنند، در دستور کار پلیس راه و فرماندهی راهور استان قرار گیرد.