پیگیری تکمیل زیرساخت های بازارچه مرزی شیخ صله و طرح کولبری/ بررسی وضعیت زیرساخت های عمرانی شهرستان
پیگیری تکمیل زیرساخت های بازارچه مرزی شیخ صله و طرح کولبری/ بررسی وضعیت زیرساخت های عمرانی شهرستان

مژده خبر- وزیر کشور عصر روز پنج شنبه در ادامه سفر به استان کرمانشاه، با همراهی استاندار وارد شهرستان ثلاث باباجانی شد و آخرین وضعیت تکمیل زیرساخت های این شهرستان از جمله بازارچه مرزی شیخ صله، طرح نهضت ملی مسکن، طرح انتقال آب به دشت حر، طرح کولبری و… را بررسی و پیگیری کرد. به […]

مژده خبر- وزیر کشور عصر روز پنج شنبه در ادامه سفر به استان کرمانشاه، با همراهی استاندار وارد شهرستان ثلاث باباجانی شد و آخرین وضعیت تکمیل زیرساخت های این شهرستان از جمله بازارچه مرزی شیخ صله، طرح نهضت ملی مسکن، طرح انتقال آب به دشت حر، طرح کولبری و… را بررسی و پیگیری کرد.

به گزارش مژده خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ در این سفر که فرمانده قرارگاه نجف اشرف غرب و معاونان عمرانی و سیاسی-امنیتی هم دکتر وحیدی را همراهی می کردند، وزیر کشور ابتدا پیگیر فعالیت و بررسی زیرساخت های بازارچه مرزی شیخ صله شد و بر تکمیل آن با هدف توسعه صادرات تاکید کرد.

فرماندار شهرستان ثلاث باباجانی در این بازدید گفت: طی دو ماه اخیر بیش از ۳۵۰۰ کامیون کالا از این مرز راهی عراق شده است.

دیگر موضوعی که دکتر وحیدی پیگیر آن شد، وضعیت کولبری در شیخ صله بود؛ موضوعی که به گفته فرماندار ثلاث باباجانی از هفته گذشته ساماندهی ویژه آن در قالب طرح «کرامت کولبران» از سوی استاندار کرمانشاه ابلاغ شده و از هفته آینده هم ثبت نام از کولبران با هدف ارتقای معشیت آنان و مرزنشینان آغاز می شود.

به گفته دکتر صحرایی استاندار کرمانشاه، در سال گذشته ۱۵ میلیارد تومان و در ۲ ماهه سال جاری ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به حساب خانوارهای روستایی تا ۲۰ کیلومتری مرز، واریز شده اما با اجرای طرح کرامت، علاوه بر اینکه تردد کولبران قانونی، امن و شفاف خواهد شد، شرایط معیشتی بهتری هم برای مرزنشینان رقم خواهد خورد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اعزام کاروان سلامت به روستاهای محروم کرمانشاه

وزیر کشور همچنین پیگیر ساختمان های اداری زلزله زده شهرستان هم شد که در زلزله ۷٫۳ ریشتری سال ۱۳۹۶ آسیب دیده اند اما با وجود شعار «پایان بازسازی زلزله» در دولت قبل، همچنان بیشتر آنها نیمه کاره اند و ادارات شهرستان در کوچه پس کوچه های فرعی پراکنده شده و دسترسی را برای مردم سخت کرده اند. دکتر وحیدی در این بازدید بر ضرورت تکمیل مجتمع اداری ثلاث باباجانی تاکید کرد.

همچنین دیگر موضوع مورد پیگیری وزیر، طرح انتقال آب از سد آزادی به دشت حُر بود که ۱۱ کیلومتر از آن همچنان باقیمانده و نیازمند اعتبار است.

وزیر کشور از طرح نهضت ملی مسکن شهرستان هم بازدید کرد؛ زمین این طرح با پیگیری ویژه دکتر صحرایی، استاندار کرمانشاه تامین و مراحل اجرای کار هم از امروز آغاز شده است.

  • منبع خبر : پایگاه خبری استانداری کرمانشاه