پیش‌بینی تولید ۸۰ هزار تن چغندرقند پاییزه در کرمانشاه
پیش‌بینی تولید ۸۰ هزار تن چغندرقند پاییزه در کرمانشاه

پیش‌بینی تولید ۸۰ هزار تن چغندرقند پاییزه در کرمانشاه رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه پیش بینی کرد، ۸۰ هزار تن چغندرقند پاییزه از مناطق گرمسیری کرمانشاه برداشت شود. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه،علی چاله‌چاله در این خصوص اظهار کرد: در سال زراعی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ بیش از هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع شهرستان‌های گرمسیری استان […]

پیش‌بینی تولید ۸۰ هزار تن چغندرقند پاییزه در کرمانشاه

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه پیش بینی کرد، ۸۰ هزار تن چغندرقند پاییزه از مناطق گرمسیری کرمانشاه برداشت شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه،علی چاله‌چاله در این خصوص اظهار کرد: در سال زراعی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ بیش از هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع شهرستان‌های گرمسیری استان کرمانشاه چغندرقند پاییزه کشت شده است.

وی افزود: عمده چغندرقند پاییزه استان در شهرستان‌های سرپل ذهاب و قصرشیرین کشت شده و عمده کشت نیز مربوط به شهرستان سرپل ذهاب است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کرمانشاه تصریح کرد: چغندرقند پاییزه استان کرمانشاه به صورت خرید تضمینی با قیمت هر کیلوگرم۲ هزار و ۷۰۲ تومان توسط کارخانه قند بیستون خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: مصرف آب کمتر، استفاده از نزولات آسمانی، راندمان بالای آبیاری به دلیل تبخیر و تعریق کم و تناوب با غلات از مزایای چغندرقند پاییزه است.

چاله‌چاله خاطرنشان کرد: در این راستا رعایت تاریخ کاشت و برداشت به موقع چغندرقند به زارعین توصیه شده تا عملکرد محصول حفظ شود.

وی در ادامه افزود: برداشت چغندرقند از ۲۰ اردیبهشت ماه شروع شده و تا تیرماه ادامه خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه کاشت و برداشت چغندرقند کاملاً مکانیزه است، گفت: ۲۱ دستگاه برداشت در شهرستان جهت برداشت چغندر قند فعال هستند.
انتهای پیام/

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
حضور تیرانداز کرمانشاهی در مسابقات جهانی