ایسنا/کرمانشاه ملی پوش فوتبال هفت نفره کشورمان گفت: از زمانی که فوتبال هفت نفره از رقابت های پارالمیپک حذف شده، وزارت ورزش به این رشته کم لطف شده و بیشتر به رشته های پارالمپیکی توجه می‌کند. مسعود ژولیده در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به تنزل جایگاه فوتبال هفت نفره در دنیا، اظهارکرد: آخرین […]

ایسنا/کرمانشاه ملی پوش فوتبال هفت نفره کشورمان گفت: از زمانی که فوتبال هفت نفره از رقابت های پارالمیپک حذف شده، وزارت ورزش به این رشته کم لطف شده و بیشتر به رشته های پارالمپیکی توجه می‌کند.

مسعود ژولیده در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به تنزل جایگاه فوتبال هفت نفره در دنیا، اظهارکرد: آخرین باری که فوتبال هفت نفره در پارالمپیک حضور داشت، پاراالمپیک ۲۰۱۶ ریو بود که در آن تیم ایران نایب قهرمان شد.

وی تصریح کرد: هرچند در رقابت های پارالمپیک ریو، بیشترین تماشاگران مربوط به مسابقات فوتبال هفت نفره بود، اما بنا به دلایلی این رشته را از پاراالمپیک ۲۰۲۰ حذف کردند و کسی هم بصورت جدی برای بازگرداندن آن پیگیری نداشت که همین موضوع باعث شد تا طی سالهای اخیر جایگاه این رشته در دنیا تنزل پیدا کند.

این ملی پوش فوتبال هفت نفره افزود: البته برخی از کشورهای قدرتمند این رشته همچون ایران، اکراین، روسیه، انگلیس و آمریکا درحال رایزنی برای بازگشت این رشته به رقابت های پارالمپیک ۲۰۲۴ هستند که هرچند این اقدام کمی دیر انجام شد، اما امیدواریم به نتیجه برسد.  

وی تاکید کرد: علیرغم جایگاه قدرتمندی که ایران در این رشته در دنیا دارد، اما متاسفانه  مسئولین وزارت ورزش از زمانی که از پارالمپیک خط خورده به این رشته کم لطف شده اند و بیشترین توجه خود را روی رشته های پارالمپیکی گذاشته اند، این درحالی است که ایران در بین کشورهای آسیایی قدرت اول و در رقابت های جهانی نیز در جایگاه دو و سوم این رشته قرار داریم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
یک خروجی دیگر پرسپولیس در نیم فصل مشخص شد

ژولیده در ادامه به در پیش بودن رقابت های جهانی پرتغال در نیمه های سال آینده اشاره کرد و گفت: برای حضور در این رقابت ها، اردوها به موقع شروع شده و باتوجه به کادر فنی قوی و بازیکنان قدرتمند، شرایط خوبی پیش رو داریم.  

وی در ادامه بااشاره به شروع اردوهای تیم ملی فوتبال هفت نفره به منظور شرکت در رقابت های جهانی۲۰۲۱ پرتغال، اظهارکرد: از اواخر سال گذشته که اردوهای تیم ملی به خاطر شیوع بیماری کرونا تعطیل شد، تلاش کردم تا تمرینات را به صورت انفرادی ادامه دهم.

این ملی پوش فوتبال هفت نفره گفت: متاسفانه اواخر اردیبهشت بود که به بیماری کرونا دچار شدم و حدود یکی ماهی درگیری این بیماری بودم و عوارض پس از آن هم سبب شد تا حدود دو ماه از تمریناتم عقب بیفتم.

وی افزود: پس از بهبودی از این بیماری باتوجه به اینکه تمامی مجموعه های ورزشی تعطیل بود، تمریناتم را در پارک شرقی کرمانشاه از سر گرفتم تا دوباره آمادگی ام را بدست آورم. در نهایت با شروع اردوهای تیم ملی با حدود ۵۰ تا ۶۰ درصدآمادگی به تمرینات تیم ملی رفتم و خوشبختانه سطح کیفی خوب اردوها عاملی شد تا به ۸۰ درصد از سطح آمادگی قبلی ام برسم.

ژولیده بااشاره به دعوت از ۱۰ فوتبالیست کرمانشاهی به اردوی تیم ملی فوتبال هفت نفره، گفت: فکر می کنم با پتانسیل های خوبی که در رشته فوتبال هفت نفره داریم، کرمانشاه می تواند دو تیم در این رشته داشته باشد.  

وی افزود: معقتدم حداقل پنج تا شش نفر دیگر از فوتبالیست های کرمانشاهی هم می توانستند به این اردوها دعوت شوند،  اما بخاطر برخی مسائل و زیاد بودن دعوتی ها از کرمانشاه این کار صورت نگرفت.  

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اهداء جهیزیه به ۲۰ زوج تحت پوشش کمیته امداد در اسلامآبادغرب

انتهای پیام