به گزارش خبرنگار مهر، هدایت حاتمی در جلسه ستاد ساماندهی و نظارت بر مبادلات مرزی از طریق مرزنشینی در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه اظهار کرد: طرح جامع برای رونق تجارت مرزنشینان و کولبران به منظور افزایش درآمد مردم مناطق مرزی و ایجاد اشتغال پایدار تدوین شده است. وی با بیان اینکه دستیابی به اهداف […]

به گزارش خبرنگار مهر، هدایت حاتمی در جلسه ستاد ساماندهی و نظارت بر مبادلات مرزی از طریق مرزنشینی در سالن شهدای دولت استانداری کرمانشاه اظهار کرد: طرح جامع برای رونق تجارت مرزنشینان و کولبران به منظور افزایش درآمد مردم مناطق مرزی و ایجاد اشتغال پایدار تدوین شده است.

وی با بیان اینکه دستیابی به اهداف این طرح موجب توسعه امنیت می‌شود، افزود: زمان دستیابی به اشتغال پایدار نسبت به زمان مورد نیاز برای افزایش درآمد بیشتر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان ضرورت اعطای یارانه به مناطق مرزی و لزوم ساماندهی آن برای دسترسی افراد نیازمند به این یارانه‌ها بیان کرد: بنا بر تاکید ریاست قوه قضائیه مبنی بر تشکیل کارگروه رفع مشکل تجارت مرزنشینان، طرح مربوطه ترسیم شده و به رؤسای سه قوه ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح نحوه ساماندهی مرز، کمیت و کیفیت کالا، معافیت‌های مالیاتی و تسهیلات دولتی به شکل قابل اجرا ترسیم و تدوین شده است.

حاتمی افزود: در این طرح مشکلات مرزنشینان شهرستان‌های قصرشیرین، گیلانغرب، ثلاث باباجانی، جوانرود و پاوه در نظر گرفته شده که در آن افزایش سرانه درآمد کولبران از طریق توسعه شغل‌های بومی و معافیت‌های گوناگون و سرمایه گذاری هدف قرار گرفته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ظریف با وزیر خارجه قطر دیدار کرد