معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از تدوین طرحی جامع برای افزایش درآمد و ساماندهی تجارت مرزنشینان در ۵ شهرستان مرزی استان کرمانشاه خبر داد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، هدایت حاتمی در کارگروه رفع مشکلات کولبران افزایش درآمد و ایجاد اشتغال برای مردم مناطق مرزی را یکی از دغدغه‌های مسئولان استان دانست […]

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از تدوین طرحی جامع برای افزایش درآمد و ساماندهی تجارت مرزنشینان در ۵ شهرستان مرزی استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، هدایت حاتمی در کارگروه رفع مشکلات کولبران افزایش درآمد و ایجاد اشتغال برای تدوین طرح ساماندهی تجارت مرزنشینان در استان کرمانشاهمردم مناطق مرزی را یکی از دغدغه‌های مسئولان استان دانست و گفت: بنا به درخواست رئیس قوه قضائیه استاندار کرمانشاه دستور تشکیل کارگروهی را با هدف ایجاد اشتغال در نواحی مرزی استان و افزایش درآمد مردم این مناطق دادند، که برای این کارگروه طرحی تهیه شده است.

وی افزود: در طرح ساماندهی کولبران باید نحوه ساماندهی تجارت مرزنشینان، فاصله از مرز، کیفیت و کمیت کالا‌ها و میزان معافیت‌های تجاری در نظر گرفته شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان ابراز امیدواری کرد: نظرات کارشناسی نهایی شده در این طرح مورد قبول مرکزنشینان قرار گیرد تا بتواند منجر به ایجاد اشتغال و افزایش درآمد مرزنشینان شود.

حاتمی خاطرنشان کرد: پیشنهاد‌هایی نیز برای افزایش درآمد مناطق مرزی داریم تا تجارت مرزنشینی در استان رونق پیدا کند.

وی اظهار داشت: پاوه، جوانرود، ثلاث باباجانی، گیلانغرب و قصرشیرین پنج شهرستان استان هستند که در این پیشنهادات مشمول اجرای طرح ساماندهی تجارت مرزنشینان شده اند.

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
انتخابات شورای شهر در ۳۵ شهر استان کرمانشاه برگزارمی‌شود