فر نیوز // فراخوان مسابقه عکس سفره آرایی یلدا با عنوان «دور از هم، در کنار هم» و با هدف رعایت پویش #در_خانه_بمانیم به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه منتشر شد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ فراخوان مسابقه عکس آیین یلدا با عنوان «دور از هم، […]

فر نیوز // فراخوان مسابقه عکس سفره آرایی یلدا با عنوان «دور از هم، در کنار هم» و با هدف رعایت پویش #در_خانه_بمانیم به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه منتشر شد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ فراخوان مسابقه عکس آیین یلدا با عنوان «دور از هم، در کنار هم» با محوریت معرفی یلدا به عنوان یکی از آداب و رسوم و سبک زندگی ایرانی و نیز تشویق همشهریان به در خانه ماندن در این ایام منتشر شد.

لازم بذکر می‌باشد؛ به ۱۰ اثر برگزیده جوائزی نفیس اهدا می‌شود که با خلاقیت، بدون تجمل‌گرایی و با استفاده از عناصر بومی فرهنگی کرمانشاه و درج اتیکتِ مشخصات شرکت‌کننده و نیز عنوان مسابقه زیباترین سفره‌های یلدا را طراحی کنند.

شایان ذکر است؛ علاقه‌مندان می‌توانند تصاویر خود را تا اول دی ماه به صفحه رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در اینستاگرام با عنوان “گهواره تمدن” و به آدرس @gahwaretamadon  یا به شماره ۰۹۱۸۹۳۳۵۲۰۹ در واتس آپ ارسال نمایند.

گفتنی است؛ «یلدا» و جشن‌هایی که در این شب برگزار می‌شود، یک سنت باستانی است و در بین اقوام ایرانی از محبوب‌ترین آئین‌ها به شمار می‌رود که امسال با توجه به شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا در «شب چله» اقوام، بستگان و دوستان صمیمی کنار هم جمع نمی‌شوند و حافظ‌خوانی و شاهنامه‌خوانی و مرور فرهنگ غنی این مرزو بوم را در فضای مجازی برپا می‌کنند و با دست به دعا شدن، نظاره‌گر توفیق سپیدی سحر بر سیاهی این بیماری منحوس خواهند شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دکتر نادر نوروزی شهردار منتخب کرمانشاه طی پیامی انتصاب استاندار کرمانشاه را تبریک گفت