فر نیوز // فراخوان مسابقه عکس سفره آرایی یلدا با عنوان «دور از هم، در کنار هم» و با هدف رعایت پویش #در_خانه_بمانیم به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه منتشر شد. به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ فراخوان مسابقه عکس آیین یلدا با عنوان «دور از هم، […]

فر نیوز // فراخوان مسابقه عکس سفره آرایی یلدا با عنوان «دور از هم، در کنار هم» و با هدف رعایت پویش #در_خانه_بمانیم به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه منتشر شد.

به گزارش اداره ارتباطات سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه؛ فراخوان مسابقه عکس آیین یلدا با عنوان «دور از هم، در کنار هم» با محوریت معرفی یلدا به عنوان یکی از آداب و رسوم و سبک زندگی ایرانی و نیز تشویق همشهریان به در خانه ماندن در این ایام منتشر شد.

لازم بذکر می‌باشد؛ به ۱۰ اثر برگزیده جوائزی نفیس اهدا می‌شود که با خلاقیت، بدون تجمل‌گرایی و با استفاده از عناصر بومی فرهنگی کرمانشاه و درج اتیکتِ مشخصات شرکت‌کننده و نیز عنوان مسابقه زیباترین سفره‌های یلدا را طراحی کنند.

شایان ذکر است؛ علاقه‌مندان می‌توانند تصاویر خود را تا اول دی ماه به صفحه رسمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در اینستاگرام با عنوان “گهواره تمدن” و به آدرس @gahwaretamadon  یا به شماره ۰۹۱۸۹۳۳۵۲۰۹ در واتس آپ ارسال نمایند.

گفتنی است؛ «یلدا» و جشن‌هایی که در این شب برگزار می‌شود، یک سنت باستانی است و در بین اقوام ایرانی از محبوب‌ترین آئین‌ها به شمار می‌رود که امسال با توجه به شیوع گسترده‌ی ویروس کرونا در «شب چله» اقوام، بستگان و دوستان صمیمی کنار هم جمع نمی‌شوند و حافظ‌خوانی و شاهنامه‌خوانی و مرور فرهنگ غنی این مرزو بوم را در فضای مجازی برپا می‌کنند و با دست به دعا شدن، نظاره‌گر توفیق سپیدی سحر بر سیاهی این بیماری منحوس خواهند شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
شهردار کرمانشاه : حضور در بین مردم تمکین به دستورات رهبری است