مرزبان نظری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پروژه‌های ایام الله دهه فجر اظهار کرد: ۳۰ فضای آموزشی و ورزشی با ۱۴۸ کلاس درس و زیربنای ۱۶ هزار و ۳۰۰ مترمربع و ۵۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین مدرسه ساز به بهره‌برداری می‌رسد. وی با […]

مرزبان نظری بعد از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پروژه‌های ایام الله دهه فجر اظهار کرد: ۳۰ فضای آموزشی و ورزشی با ۱۴۸ کلاس درس و زیربنای ۱۶ هزار و ۳۰۰ مترمربع و ۵۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی و مشارکت خیرین مدرسه ساز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به وضعیت سیستم‌های گرمایشی مدارس استان کرمانشاه افزود: از ابتدای طرح استاندارد سازی سیستم گرمایشی مدارس در سال ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۸ تعداد هزار و ۳۴۱ مدرسه با چهار هزار و ۹۲۷ کلاس درس و با اعتبار ۵۳ میلیارد تومان استانداردسازی شده است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه تصریح کرد: ۸۲۱ مدرسه با یک هزار و ۵۲۴ کلاس درس با اعتبار ۲۰ میلیارد تومان و پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد در حال اجرا بوده که پس از تکمیل این پروژه تمامی مدارس سطح استان به سیستم گرمایشی استاندارد و ایمن مجهز خواهند شد.

افزایش سرانه فضای آموزشی در کرمانشاه

وی با بیان اینکه از سال ۹۷ تاکنون تعداد ۱۴۸ فضای کانکسی در سطح استان کرمانشاه جمع‌آوری شده است، گفت: پس از وقوع زلزله ۷.۳ ریشتری ۲۱ آبان ۱۳۹۶ در حالی که ۷۸ مدرسه استان کرمانشاه در زلزله آسیب دیده بودند، با تلاش‌های مجموعه نوسازی مدارس استان و مشارکت خیرین مدرسه ساز تاکنون ۲۶۲ پروژه با یک هزار و ۶۵ کلاس درس با اعتباری بالغ بر ۱۳۸ میلیارد تومان توسط خیرین و ۱۶۳ میلیارد تومان توسط دولت ساخته شده است.

به گفته وی پیش از وقوع زلزله میانگین سرانه فضای آموزشی در استان کرمانشاه ۵.۷ مترمربع بوده که پس از بازسازی مدارس مناطق زلزله زده میانگین سرانه فضای آموزشی کل استان با افزایش ۰.۷۱ مترمربعی به ۶.۴۱ مترمربع افزایش یافته است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
خداحافظی بارانی کرمانشاهیان با پاییز/ سامانه بارشی امروزوارد استان می‌شود