در استان کرمانشاه ۱۸ شرکت مراقبت در منزل به بیماران خدمات ارائه می‌دهند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: نگهداری از بیماران، مراقبت‌های بعد از بیمارستان، مراقبت از زخم، پانسمان، آموزش بیمار و خدمات توانبخشی به بیمار از جمله خدماتی است که شرکت‌های مراقبت […]

در استان کرمانشاه ۱۸ شرکت مراقبت در منزل به بیماران خدمات ارائه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیر پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: نگهداری از با خدمات شرکتهای مراقبت در منزل بیشتر آشنا شویدبیماران، مراقبت‌های بعد از بیمارستان، مراقبت از زخم، پانسمان، آموزش بیمار و خدمات توانبخشی به بیمار از جمله خدماتی است که شرکت‌های مراقبت در منزل با استفاده از نیرو‌های پرستاری حرفه‌ای به بیماران ارائه می‌کنند.

پورمیرزا با بیان اینکه این شرکت‌ها تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی هستند، افزود: به صورت دوره‌ای از روند خدمات رسانی این شرکت‌ها بازدید می‌شود، همچنین پروانه فعالیت این شرکت‌ها مهر برجسته دارد و تعرفه قیمت‌ها باید در معرض دید عموم قرار گیرد.

وی به انجام نظرسنجی از بیمارانی که شرکت‌های مراقبت در منزل به ان‌ها خدمات ارائه می‌دهند، اشاره کرد و اظهار داشت: پرستارانی که در این مراکز فعالیت می‌کنند علاوه بر دارا بودن مدرک لیسانس پرستاری باید در آزمون‌های دریافت پروانه صلاحیت حرفه‌ای نیز شرکت کنند، همچنین داشتن گواهی عدم سوء پیشینه و عدم اعتیاد از دیگر شرایطی است که نیرو‌های این شرکت‌ها باید حائز آن باشند.

مدیر پرستاری معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: اخیرا خدمات این مراکز تحت پوشش بیمه قرار گرفته که در مرحله اول بیماران مبتلا به نارسایی قلبی، مراقبت‌های ویژه بلند مدت، بیماران مبتلا به سکته‌های قلبی و کودکان دچار یرقان تحت پوشش قرار گرفته اند.

پورمیرزا افزود: شناخت بیشتر مردم از خدمات این شرکت‌ها می‌تواند منجر به کاهش تعداد بستری‌های بیمارستانی، کاهش مراجعات و بهبود بازار کار کادر پرستاری شود.

وی یاداور شد: از ابتدای سال جاری تا کنون هزار نفر از هم استانی‌ها از خدمات شرکت‌های مراقبت در منزل استفاده کرده اند که در صورت عدم شیوع کرونا آمار استفاده کنندگان از خدمات این شرکتها بیشتر از این تعداد بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
آغاز عملیات اجرایی «پتروشیمی اسلام‌آباد غرب»/ نیاز استان‌هایغربی و شمال غربی برطرف می‌شود