به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، حجت الاسلام محمد صالحی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت : موقوفات متعلق به خدا بوده و خدمت به موقوفات و اجرای امینانه و دقیق نیات واقفان علاوه بر شیرینی خدمت، نوعی عبادت محسوب می‌شود. او گفت : یکی از ظرفیت‌های مغفول مانده در […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، حجت الاسلام محمد صالحی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت : موقوفات متعلق به خدا بوده و خدمت به موقوفات و اجرای امینانه و دقیق نیات واقفان علاوه بر شیرینی خدمت، نوعی عبادت محسوب می‌شود.

او گفت : یکی از ظرفیت‌های مغفول مانده در اوقاف واگذاری اداره موقوفات به امنا بوده که توسط نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان انجام شده است، اداره کل امنا و متولیان متشکل از افراد مجرب و خبره هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه یک استان موقوفه محور است، افزود: در این راستا اقدامات جدید شکل گرفته است، به طوری که در حال حاضر پنج موقوفه آقابرار معتضدی، مهدیه، محمدعلی لک، آغاغنی و ظهیر الملک توسط امنا اداره می‌شوند.

او ادامه داد: افزایش بهره‌وری و سرمایه‌گذاری در حوزه موقوفات، وصول مطالبات، حفظ عین و نظارت بر نیات واقفان از جمله وظایف امنا است، امنا بازوان اوقاف بوده و دغدغه‌ای قابل توجه در زمینه احقاق حق موقوفات دارند .

انتهای پیام/د

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
گردشگران در ایام نوروز به دالاهو نیایند