سرویس کرمانشاه _ مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در خصوص آلودگی رودخانه قره‌سو، اظهار داشت: آلودگی این رودخانه از فاضلاب خانگی و حوزه صنعت نشأت می‌گیرد. به گزارش کردپرس؛ فریدون یاوری امروز در خبرنگاران با بیان اینکه آب رودخانه قره‌سو از نظر سازمان محیط زیست قابل قبول نیست، ادامه داد: واحد صنعتی که […]

آلودگی رودخانه قره‌سو از فاضلاب خانگی و پسآب صنعتی نشأت می‌گیرد

سرویس کرمانشاه _ مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در خصوص آلودگی رودخانه قره‌سو، اظهار داشت: آلودگی این رودخانه از فاضلاب خانگی و حوزه صنعت نشأت می‌گیرد.

به گزارش کردپرس؛ فریدون یاوری امروز در خبرنگاران با بیان اینکه آب رودخانه قره‌سو از نظر سازمان محیط زیست قابل قبول نیست، ادامه داد: واحد صنعتی که ممکن است عامل آلودگی رودخانه قره‌سو باشد به مقام قضایی معرفی شده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در خصوص آلودگی رودخانه قره‌سو از پالایشگاه، گفت: هیچ پساب آلوده‌ای از طریق پالایشگاه کرمانشاه به رودخانه قرسو وارد نمی‌شود، این پالایشگاه چند سالی است که با استفاده از سیستم تصفیه فاضلاب به طریق بیوتکنولوژی، با استفاده از باکتری نفت‌خوار پساب مواد نفتی را تبدیل به جریان آبی مطابق با استانداردهای زیست محیطی می‌کند که غالبا این آب را نیز به مصرف فضای سبز پالایشگاه می‌رساند.

وی مهمترین بخش آلودگی رودخانه قره‌سو را مربوط به فاضلاب انسانی دانست و افزود: بخشی از فاضلاب شهر کرمانشاه در محل درودفرامان و ضلع شرقی شهر تصفیه می‌شود یعنی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد فاضلاب تصفیه و مابقی به شکل خام وارد رودخانه قره‌سو می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
صدای در گلو خفته مردم رحمت‌آباد زرقان/ گره‌های کور در زندگیکشاورزان