به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، میثم حجتی‌پور در نشست خبری ظهر امروز که در مرکز سازمان مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: بزرگترین اورژانس بیمارستانی تأمین اجتماعی کشور در مساحت ۳۳۰۰ متر در کرمانشاه ساخته می‌شود. حجتی‌پور با بیان اینکه این اورژانس جدید در بیمارستان شهدا ساخته می شود […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، میثم حجتی‌پور در نشست خبری ظهر امروز که در مرکز سازمان مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: بزرگترین اورژانس بیمارستانی تأمین اجتماعی کشور در مساحت ۳۳۰۰ متر در کرمانشاه ساخته می‌شود.

حجتی‌پور با بیان اینکه این اورژانس جدید در بیمارستان شهدا ساخته می شود بیان کرد: ایجاد زایشگاه جدید و مدرن بیمارستان حضرت معصومه (س) و ایجاد تخت‌های جدید در بخش ویژه نوزادان، بازسازی بخش رادیولوژی در بیمارستان شهدا از جمله این پروژه‌های دهه فجر است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه امسال هشت پروژه مهم درمانی با اعتباری بیش از ۳۶ میلیارد تومان در مجموعه تأمین اجتماعی آغاز شده است گفت: این پروژه‌ها تا زمان تکمیل بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی افزود: مجموعه این اقدامات سبب شد مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان در سال ۹۸ از بین ۵۱ دستگاه اجرایی به‌عنوان دستگاه برتر معرفی شود و همچنین در ارزیابی مدیریت‌های درمان کشور رتبه نخست را کسب کند و در جشنواره شهید رجایی نیز رتبه برتر را کسب نمودیم.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه از ابتدای ورود کرونا تخت‌های بیمارستانی در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی استان آماده پذیرش بیماران کرونایی شده است عنوان کرد: تأمین اجتماعی و علوم پزشکی همکاری لازم را با هم دارند و هرجا لازم بوده ظرفیت‌های درمانی تأمین اجتماعی در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه اکنون به دلیل کاهش بیماران بستری کرونایی بیمارستان شهدای کرمانشاه دیگر پذیرش بیماران کرونایی ندارد گفت: از ابتدای بحران کرونا ۱۰۵۰ نفر بیمار کرونایی در بخش کرونا بیمارستان شهدا پذیرش شد که ۹۰۰نفر از این بیماران بهبودی کامل یافتند و از ابتدای بحران در این بیمارستان ۱۴ هزار سیتی اسکن انجام شد که از این میان ۵۵۰۰ نفر آزمایش آنها مثبت اعلام شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امحای ۴۰۰ کیلوگرم گوشت و آلایش دامی غیر قابل مصرف

حجتی‌پور با بیان اینکه تعداد ۷۷۰ هزار نفر از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند و از ابتدای امسال شاهد ۱۲ هزار نفر مورد بستری در بیمارستان‌های تأمین اجتماعی و ۶۵۰۰ مورد عمل جراحی و ۳۲۰۰ مورد زایمان طبیعی و سزارین و ۸۰۰۰مراجعه سرپایی به مراکز تأمین اجتماعی استان بودیم.

وی با اشاره وجود دو دستگاه اکسیژن ساز در بیمارستان شهدا در ایام کرونا خبر داد و افزود: برای این دستگاه اکسیژن‌ساز مبلغ دو میلیارد تومان اعتبار صرف شده است و در مجموع هشت میلیارد تومان ویژه کرونا در مراکز دولتی سازمان تأمین اجتماعی هزینه شده است و در مراکز دولتی و خصوصی بیش از ۱۵ میلیارد تومان صرف بیماران کرونایی استان شده است.

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در رابطه با مطالبات و بدهی‌های مراکز درمانی تأمین اجتماعی باید گفت که در سنوات گذشته بدهی این مرکز بسیار طولانی و انباشته شده بود اما در دو سال اخیر با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های پولی و مالی اکنون مطالبه خاصی نداریم و پرداخت‌ها به موقع انجام شده است گفت: در نظر داریم که درمانگاه سنقر، پاوه و جوانرود، کنکاور، سرپل‌ذهاب، هرسین به مجموعه درمانی اضافه شود.

وی از خرید یک دستگاه پیشرفته ماموگرافی در بیمارستان حضرت معصومه(س) برای غربالگران بانوان به منظور پیشگیری از انواع سرطان‌های سینه خبر داد و گفت: موضوع نسخه الکترونیک و حذف دفترچه‌های درمانی مهمترین بحث سازمان تأمین اجتماعی است  و قرار است طی یک‌ماه آینده دفترچه‌های بیمه به‌طور کامل حذف شود و فرایند درمان بیمه‌شدگان به صورت الکترونیک باشد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ضرورت تسریع در روند اجرای بیمارستان روانسر

مدیر درمان تأمین اجتماعی استان کرمانشاه عنوان کرد: براساس بررسی‌ها از ابتدای طرح که حدود دو سال در حال انجام است استان کرمانشاه رتبه دهم کشور را دارد و حدود بیش از ۵۰ درصد نسخ الکترونیک تولیدشده و در کوتاه‌ترین زمان به ۱۰۰ درصد می‌رسد و تاکنون بیش از ۹۸ درصد پزشکان در طرح نسخه الکترونیکی ثبت‌نام کرده‌اند.

انتهای پیام/۸۳۳/ی