ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با بیان اینکه زنان نقش موثری در بالندگی و پیشرفت جامعه دارند، گفت: زنان ایران اسلامی با تمام وجود به دفاع از انقلاب اسلامی پرداخته و در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی و مقاومت کرده‌اند. هوشنگ بازوند، امروز(۱۴ بهمن) در نشست نقش زنان در توسعه که با حضور جمعی از زنان کارآفرین […]

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه با بیان اینکه زنان نقش موثری در بالندگی و پیشرفت جامعه دارند، گفت: زنان ایران اسلامی با تمام وجود به دفاع از انقلاب اسلامی پرداخته و در مقابل توطئه های دشمنان ایستادگی و مقاومت کرده‌اند.

هوشنگ بازوند، امروز(۱۴ بهمن) در نشست نقش زنان در توسعه که با حضور جمعی از زنان کارآفرین و همچنین تعدادی از مادران شهید و ایثارگر در سالن شهدای دولت استانداری و به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با تبریک فرارسیدن میلاد باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی گفت: تقارن میلاد حضرت زهرا(س) با دهه فجر انقلاب اسلامی در واقع به معنی گره خوردن تاریخ اسلام با انقلاب اسلامی است که این تقارن را برای سعادت و نیکبختی بیشتر ایران اسلامی به فال نیک می گیریم.

وی در ادامه با اشاره به نقش موثر زنان در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: کم نیستند مادران فداکار و ایثارگری که فرزندان خود را برای دفاع از اسلام و میهن اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس تقدیم اسلام و انقلاب کردند و هیچ افتخاری بالاتر از این نیست که مادری با افتخار فرزند خود را برای صیانت از ارزش های والای اسلامی، تقدیم اسلام کند.

وی تصریح کرد: اگر یک فرد شهید و یا جانباز می شود بدون شک یک مادر و زن فداکار در کنار ایشان بوده است، زیرا بنا به فرمایش امام خمینی(ره) از دامان زن است که مرد به معراج می رود، لذا جا دارد به این ایثارگری ها و فداکاری ها که زنان ایران اسلامی در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی خلق کردند،  درود بفرستیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کشف و ضبط ۲۶ قطعه کبک وحشی و ادوات شکاری در دالاهو

مقام عالی استان ادامه داد: زنان باغیرت کرد این کشور به ویژه زنان باغیرت استان کرمانشاه نیز در هشت سال دفاع مقدس همگام و همراه مردان این خطه در دفاع از اسلام و انقلاب حماسه آفریدند و نام خود را در تاریخ برای صیانت از کشور برای آیندگان به یادگار گذاشتند.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به تلاش های زنان در زمان بیماری کرونا برای مراقبت و محافظت از خانواده های خود اظهار داشت: مادران جامعه در صورت ابتلاء شدن یکی از اعضای خانواده خود به بیماری کرونا مانند پرستاران و کادر درمان علیرغم امکانات کمی که در خانه های خود در اختیار داشتند شب تا صبح بدون کوچکترین آسایش و استراحتی به درمان بیمار خود می پرداختند و فداکاری و ایثارگری زنان ایران اسلامی در این زمینه هم برای همگان واضح و آشکار شد.

بازوند گفت: زحمات، تلاش ها و ایثارگری های زنان در زمان بیماری کرونا در رسیدگی به مشکلات بیماران خود جای تقدیر و تشکر دارد و این همه اخلاق خوب و رفتار حسنه ناشی از حرکت در مسیر دین مبین اسلام است.

وی تاکید کرد: همه باید با جدیت نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی تلاش کنیم، زیرا اگر ساده انگاری داشته باشیم امکان دارد در اسفند ماه با پیک چهارم بیماری مواجه شویم و با توجه به اینکه کرونا قابل پیش بینی نیست اما قابل پیشگیری است خانواده ها نقش بسیار موثری در جلوگیری از شیوع مجدد این بیماری دارند.

نماینده عالی دولت در استان همچنین با اشاره به فعالیت های زنان در بخش های مختلف اقتصادی،  سیاسی و اجتماعی در استان گفت: از هر گونه برنامه و اقدام برای توسعه کارآفرینی توسط زنان حمایت و پشتیبانی می کنیم و زنان استان این توانمندی و استعداد را دارند که به افزایش تولیدات و محصولات استان که در شکوفایی جامعه تاثیر داشته باشد،  کمک کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کرکس موتور سوار در یک قدمی چوبه دار قرار گرفت

استاندار کرمانشاه در پایان افزود: با جدیت از توسعه بازاریابی تولیدات و محصولات زنان در بخش اقتصادی حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد و در این راستا از معاون هماهنگی امور اقتصادی و مدیرکل بانوان و خانواده استانداری خواسته ایم که به صورت ویژه پیگیر این موضوع باشند.

استاندار کرمانشاه در این مراسم از مادران شهدا و خانواده های مدافع سلامت تجلیل کرد.

انتهای پیام