ایسنا/کرمانشاه مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه از صرف هزینه سالانه ۵۰۰ میلیارد تومانی جهت درمان بیمه شدگان استان خبر داد. میثم حجتی پور در نشست خبری امروز (۱۴ بهمن) با اشاره به جمعیت ۷۷۰ هزار نفری بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان، گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی […]

ایسنا/کرمانشاه مدیر درمان تامین اجتماعی کرمانشاه از صرف هزینه سالانه ۵۰۰ میلیارد تومانی جهت درمان بیمه شدگان استان خبر داد.

میثم حجتی پور در نشست خبری امروز (۱۴ بهمن) با اشاره به جمعیت ۷۷۰ هزار نفری بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان، گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است.

وی با اشاره به حجم بالای مراجعه کنندگان به مراکز طرف قرارداد بیمه تامین اجتماعی، گفت: از ابتدای امسال تا پایان آذرماه حدود ۸۰۰ هزار نفر به مراکز سرپایی طرف قرارداد تامین اجتماعی مراجعه کرده اند.

وی افزود: همچنین طی این مدت ۱۲ هزار نفر در مراکز درمانی طرف قرارداد بستری شده اند و ۶۵۰۰ عمل جراحی و ۳۲۰۰ زایمان نیز در این مراکز داشته ایم.

سالانه ۵۰۰ میلیارد برای درمان بیمه شدگان هزینه می کنیم/ تعطیلی بخش های کرونایی بیمارستان “شهدا”

وی با اشاره به هزینه های سنگین درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی استان، گفت: در حال حاضر سالانه حدود ۵۰۰ میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان استان بصورت مستقیم و غیرمستقیم هزینه می شود.

حجتی پور به خدمات رسانی بیمه تامین اجتماعی در حوزه درمان بیماران کرونایی هم اشاره کرد وافزود: دو بیمارستان استان شامل بیمارستان شهدا و نیز بیمارستان حضرت معصومه(س) زیرمجموعه تامین اجتماعی است که بیمارستان حضرت معصومه (س) تقریبا بیمارستان زنان و کودکان محسوب می شود و در همین راستا برای حفظ سلامت مادران باردار دراین بیمارستان هیچ بیمار کرونایی بستری نشد.

وی از اختصاص نیمی از ظرفیت بیمارستان شهدا جهت بستری بیماران کرونایی خبر داد وافزود: خوشبختانه از ۲۰ دی ماه که موج کرونا در استان فروکش کرد،  بخش های کرونایی این بیمارستان تعطیل شده و امیدواریم این شرایط تداوم یابد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
لیگ یک/ یکه‌تازی مس تا لیگ برتر

وی افزود: در مدت شیوع کرونا در مجموع ۱۰۵۰ بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری شدند که ۹۰۰ نفر آنها بهبود یافته و ترخیص شدند.

وی تصریح کرد: همچنین طی مدت شیوع کرونا، ۱۴ هزار مورد سی تی اسکن از مراجعین بیمارستان گرفته شد که ۵۵۰۰ مورد آن که شامل ۴۰ درصد موارد کرونا مثبت بوده اند.

وی خاطرنشان کرد: طی مدت شیوع کرونا حدود ۱۵ میلیارد تومان بصورت مستقیم و غیرمستقیم برای درمان بیماران کرونایی هزینه شده است.

بزرگترین اورژانس تامین اجتماعی کشور امسال در بیمارستان “شهدا” کلید می خورد/ در پرداخت مطالبات به روزیم

حجتی پور در ادامه در خصوص بدهی تامین اجتماعی به مراکز  طرف قرارداد گفت: خوشبختانه در حال حاضر در پرداخت مطالبات به دانشگاه علوم پزشکی و سایر مراکز طرف قرارداد به روز هستیم.

وی افزود: همچنین اگر پزشکی از نسخه نویسی الکترونیکی استفاده کند ۸۰ درصد مطالبات بصورت آنلاین پرداخت می شود و برای مطالبات داروخانه ها در صورت استفاده از نسخ الکترونیک این میزان ۳۰ درصد است.

وی در ادامه به بخشی از پروژه های عمرانی حوزه درمان تامین اجتماعی در استان اشاره کرد و افزود: با وجود شرایط سخت اقتصادی، از توسعه مراکز درمانی در استان غافل نشدیم و طی دو سال گذشته درمانگاه سنقر و کلیایی، درمانگاه پاوه و درمانگاه جوانرود به بدنه درمان استان اضافه شد.

وی از پیگیری احداث اورژانس جدید بیمارستان شهدا خبر داد وافزود: این اورژانس قرار است در دو طبقه به مساحت ۳۳۰۰ متر مربع احداث شود که بزرگترین اورژانس تامین اجتماعی کشور محسوب می شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
گردشگری را منحصر به یک دستگاه کرده‌ایم/ در تبلیغات گردشگریلنگ می‌زنیم

وی افزود: پیمانکار این پروژه تعیین شده و کار پروژه تا پایان سال کلید خواهد خورد و امیدواریم طبق برنامه ریزی صورت گرفته ظرف ۱۸ ماه شاهد بهره برداری از این اورژانس باشیم.

یک سوم  بچه های کرمانشاه اینجا به دنیا می آیند/ “دفترچه تامین اجتماعی” امسال حذف می شود

حجتی پور به اقدامات صورت گرفته در بیمارستان حضرت معصومه(س)  هم اشاره کرد و افزود: این بیمارستان به نوعی بیمارستان زنان و کودکان است و در حال حاضر یک سوم نوزادان استان در این بیمارستان متولد می شوند.

وی از پیگیری راه اندازی بلوک های زایمانی در این بیمارستان خبر داد و افزود: در نظر داریم هشت بلوک زایمانی در این بیمارستان راه اندازی کنیم و اعتبارات آن را نیز لحاظ کرده ایم.

وی افزود: امیدواریم این بلوک های زایمانی طبق برنامه ریزی صورت گرفته ظرف ۹ ماه آینده راه اندازی شود و مادران باردار بتوانند شرایط بهتری در این بیمارستان داشته باشند.

حجتی پور همچنین از راه اندازی ۱۲ تخت NICU در این بیمارستان خبر داد.

وی از پیگیری برای خریداری یک دستگاه ماموگرافی هم در این بیمارستان خبر داد وافزود: در نظر داریم با خریداری این دستگاه، طرح غربالگری زنان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی را در خصوص سرطان سینه کلید بزنیم.

مدیردرمان تامین اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه انجام این اقدامات امسال ۳۶  میلیارد تومان هزینه درپی داشته، گفت: با اتمام این پروژه این میزان اعتبار به ۵۰ میلیارد تومان هم می رسد.

وی در پایان به حذف دفترچه های تامین اجتماعی از ابتدای اسفندماه هم اشاره کرد و افزود: بسترسازی لازم برای این کار انجام شده و این طرح از ابتدای اسفندماه یا نهایتا تا پایان سال در استان اجرایی خواهد شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
هر واکسن کرونا که وارد شود، وزارت بهداشت خریداری می‌کند

انتهای پیام