«هدایت حاتمی» گفت: این سرمایه گذار آلمانی قرار است به زودی روند احداث واحد خود را در شهرستان روانسر آغاز کند/براساس آنچه اداره کل اقتصاد و دارایی کرمانشاه اعلام کرده است، این سرمایه گذار قرار است در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار طرح خود را اجرایی و برای یک هزار و ۲۵۰ نفر اشتغالزایی کند/این […]

آلمانی‌ها ۱۰۷ میلیون یورو در کرمانشاه سرمایه‌گذاری می‌کنند/کرمانشاه بهشت سرمایه گذاری

«هدایت حاتمی» گفت: این سرمایه گذار آلمانی قرار است به زودی روند احداث واحد خود را در شهرستان روانسر آغاز کند/براساس آنچه اداره کل اقتصاد و دارایی کرمانشاه اعلام کرده است، این سرمایه گذار قرار است در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار طرح خود را اجرایی و برای یک هزار و ۲۵۰ نفر اشتغالزایی کند/این شرکت آلمانی اعلام کرده است که در صورت اخذ مجوزهای لازم می تواند حجم سرمایه گذاری خود را به ۳۵۰ میلیون یورو افزایش دهد/معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه به حضور چند سرمایه گذار خارجی دیگر در استان نیز اشاره کرد و گفت: در سه سال گذشته بیش از ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان کرمانشاه جذب شده است/به گفته این مقام ارشد در استانداری کرمانشاه، در سال گذشته ۲ سرمایه گذار چینی روند ایجاد کارخانه های خود را در سطح استان آغاز کرده اند/حاتمی با اشاره به اینکه یکی از این واحدها در زمینه فرآوری مواد معدنی است، گفت: شرکت «فروآلیاژ متحد شرق آسیا» با هدف ساخت «کارخانه تولید سیلیکون و منگنز» در حال سرمایه گذاری ۱۰ میلیون یورویی در استان است/وی افزود: این واحد اقتصادی که برای ۲۱۰ نفر اشتغالزایی خواهد داشت، آماده بهره برداری است و به نظر می رسد که تا پایان سال وارد چرخه تولید شود.

توقف ساخت کارخانه کاشی چینی

معاون استاندار همچنین به توقف روند ساخت کارخانه کاشی و سرامیک شرکت چینی اشاره کرد و گفت: روند ساخت این کارخانه سال گذشته در شهرک صنعتی زاگرس آغاز شد اما به دلیل فوت ۲ نفر از سهام داران کارخانه از هفت ماه قبل روند ساخت آن متوقف است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
خطر انتشار گونه‌های جهش یافته کرونا در استان کرمانشاه وجوددارد

حاتمی توضیح داد: با این حال در روزهای گذشته مدیران پروژه اعلام کردند که به زودی به کرمانشاه باز خواهند گشت و روند راه اندازی را پیگیری و  با سرعت بخشیدن به پروژه مدت به تعویق افتاده را جبران می‌کنند.

کارخانه تولید کاشی و سرامیک «شرکت زاگرس ستون آسیا» قرار است با سرمایه گذاری ۱۰۰ میلیون یورو در شهرک صنعتی زاگرس ایجاد شود و برای یک هزار و ۴۰۰ نفر اشتغالزایی کند.

براساس آنچه تاکنون اعلام شده است، این شرکت چینی با دید صادرات کارخانه خود را در کرمانشاه ایجاد خواهد کرد و ۸۰ درصد محصولات خود را به خارج از ایران صادر می کند.

براساس سند توسعه صنعت کاشی و سرامیک وزارت صنعت، معدن و تجارت باید تولید کاشی در کشور از سالی ۴۰۰ میلیون متر مربع به سالی ۷۰۰ میلیون متر مربع برسد که یکی از الزامات آن استفاده از سرمایه گذاران خارجی است.

 

کرمانشاه بهشت سرمایه گذاری

معاون استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از گفت وگو خود با ایرنا، با اشاره به ظرفیت های این استان، کرمانشاه را بهشت سرمایه گذاری توصیف کرد.

حاتمی توضیح داد: علاوه بر ظرفیت‌های صادراتی، گردشگری، کشاورزی و صنعتی کرمانشاه، زیرساخت های لازم برای توسعه و سرمایه گذاری نیز در این استان فراهم است.

او سرمایه گذاری را تنها را درمان معضل بیکاری در کرمانشاه دانست و گفت: برای جذب سرمایه گذاری بهبود فضای کسب و کار و تسریع در روند صدور مجوزها را در دستور کار قرار دادیم.

معاون استاندار کرمانشاه افزود: برای توسعه و کمک به واحدهای کوچک اقتصادی زنجیره های ارزش افزوده را ایجاد و برای تسریع در روند صدور مجوزها به واحدهای متوسط مرکز خدمات سرمایه گذاری را مامور کردیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قوانین قدیمی سربازی نیاز به بازنگری جدی دارد

به گفته او، تیم اقتصادی استانداری کرمانشاه با هدایت استاندار روند تسریع در سرمایه گذاری پروژه های بزرگ اقتصادی را بر عهده دارند و به صورت مداوم روند کار را پیگیری می کنند.

هدف گذاری برای ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از گفت وگو خود با ایرنا، سرمایه گذاری را مهمترین عامل برای رفع معضل بیکاری دانست و گفت: امسال برای جذب ۲۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری برنامه ریزی کردیم که تاکنون بخش عمده ای از آن محقق شده است.

حاتمی افزود: جذب این میزان سرمایه گذاری در حالی انجام می شود که کشور با یک جنگ اقتصادی تمام عیار رو به رو است.

او با بیان اینکه تاکنون ۲ همایش بزرگ جذب سرمایه گذار در کرمانشاه برگزار کرده ایم، گفت: از ابتدای امسال تا ۱۵ دی ماه ۲ هزار و ۳۰ مورد مجوز سرمایه گذاری در کمتر از ۲ هفته صادر شده است که آخر سال به بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ مورد می‌رسد.

گزارش مرکز آمار ایران از کاهش ۱.۲ درصدی نرخ بیکاری کشور در پاییز امسال نسبت به پاییز سال ۹۸ حکایت دارد و نشان می‌دهد نرخ بیکاری در این استان غربی کشور برای نخستین بار در ۱۰ سال اخیر به پایین‌ترین رقم رسیده است.

براساس طرح آمارگیری نیروی کار که به تازگی منتشر شده، نرخ بیکاری در پاییز امسال به عدد ۹.۴ درصد رسیده که نسبت به پاییز سال گذشته ۱.۲ درصد کمتر شده است.

اکنون بیش از ۳۰ هزار نفر در حدود یک هزار واحد تولیدی و صنعتی در استان کرمانشاه مشغول فعالیت هستند/ایرنا

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تعداد مصدومان چهارشنبه آخر سال کرمانشاه به ۱۱۶ نفررسید