از ابتدای امسال تاکنون رییس دادگستری استان کرمانشاه در نشست خبری صبح امروز خود از سازش ۳۵ هزار پرونده در دستگاه قضا از ابتدای امسال تاکنون خبر داد به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در نشست خبری که ظهر امروز در دادگستری استان برگزار شد توسلی زاده رییس دادگستری استان کرمانشاه گفت: ۱۶ هزار […]

از ابتدای امسال تاکنون

رییس دادگستری استان کرمانشاه در نشست خبری صبح امروز خود از سازش ۳۵ هزار پرونده در دستگاه قضا از ابتدای امسال تاکنون خبر داد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، در نشست خبری که ظهر امروز در دادگستری استان برگزار شد توسلی زاده رییس ۳۵ هزار پرونده در دستگاه قضا به سازش ختم شده استدادگستری استان کرمانشاه گفت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ پرونده توسط شورای حل اختلاف و ۱۸ هزار و ۵۰۰ پرونده نیز توسط ستاد مصلحین منجر به سازش شده است .

 

توسلی زاده بیان کرد: اهتمام برای طرفین درگیر در پرونده‌ها با هدف کاهش تعداد پرونده‌های در دست رسیدگی کاهش اطاله دادرسی و افزایش کیفیت رسیدگی به پرونده‌ها از جمله اهداف مورد نظر در دادگستری استان است.

او گفت: میانگین پرونده‌های ارجاعی به بیشتر شعب دادگستری ۱۱۷ پرونده است که تا ۶ ماه آینده به کمتر از ۱۰۰ پرونده کاهش می‌یابد.

توسلی زاده کاهش ورودی زندان‌ها از دیگر سیاست‌های دستگاه قضا عنوان کرد و افزود:طی یک ماه گذشته تاکنون هزار زندانی که حضورشان در زندان‌ها ضرورتی نداشته است آزاد شده اند.

وی در خصوص دستگیری باند فرشته نجات که اقدام به دریافت حکم تضمینی از پیش تعیین شده در دادگستری کرمانشاه می‌کردند گفت: اینکه قوه قضاییه نگاه تیزبین نظارتی اش تا مجموعه خودش گسترده است نشانه سلامت و اقتدار دستگاه قضا برای مبارزه با فساد است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ویژه‌برنامه‌های واحد تجسمی کانون استان کرمانشاه برگزار میشود