به مناسبت روز جهانی تالابها تالاب منحصر به فرد هشیلان با ۱۱۰ جزیره بزرگ و کوچک که محل زیست ۳۳ گونه آبزی و کنار آبزی در کنار ۶۴ گونه گیاهی است را بشناسید. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، پیوند ناگسستنی آب تالاب و زندگی‏‏‏ شعار امسال روز جهانی تالاب است؛ در استان کرمانشاه […]

به مناسبت روز جهانی تالابها

تالاب منحصر به فرد هشیلان با ۱۱۰ جزیره بزرگ و کوچک که محل زیست ۳۳ گونه آبزی و کنار آبزی در کنار ۶۴ گونه گیاهی است را بشناسید.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، پیوند ناگسستنی آب تالاب و زندگی‏‏‏ شعار امسال روز جهانی تالاب است؛ در استان تالابی با ۱۱۰ جزیره بزرگ و کوچک به نام هشیلانکرمانشاه هم یک تالاب منحصر به فرد با ۱۱۰ جزیره کوچک و بزرگ به نام هشیلان وجود دارد .

 

فلاحتی رئیس محیط زیست شهرستان کرمانشاه با اعلام اینکه در این تالاب ۳۳ گونه آبزی و کنار آبزی در کنار ۶۴ گونه گیاهی وجود دارد می‌گوید: در سال‌های اخیر خطراتی از جمله خشکسالی وجود چاه‌های مجاز و غیرمجاز فراوان در اطراف تالاب و دخل و تصرف در زمین‌های اطراف این تالاب را تهدید می‌کند.

 

 فلاحتی گفت: چاه‌های مجاز باید دارای کنتور هوشمند باشند و اداره آب منطقه‌ای باید نسبت به انسداد چاه‌های غیر مجاز اقدام کند .

 

او تاکید دارد که با دخل و تصرف‌هایی که کشاورزان در اطراف تالاب انجام دادن بر خورد می‌شود و تا کنون ۱۷ پرونده در دادگاه در این خصوص تشکیل شده است.

 

ریس محیط زیست شهرستان کرمانشاه معتقد است این تالاب در ذخیره آب‌های زیرزمینی جلوگیری از خشکسالی و حفظ گونه‌های جانوری و گیاهی نقش حیاتی دارد.

 

 

 

 

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جشن بزرگ بهار انقلاب در کرمانشاه برگزار می‌شود