استاندار تهران گفت: در صورت موافقت دولت و شورای پول و اعتبار، سررسید اقساط بعضی از مشاغلی که تسهیلات کرونایی دریافت کردند و سررسید آنها فراررسیده به تعویق می‌افتد.  انوشیروان محسنی بندپی عصر سه شنبه در حاشیه شصت و هفتمین جلسه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی قول مساعدت داد تا در […]

استاندار تهران گفت: در صورت موافقت دولت و شورای پول و اعتبار، سررسید اقساط بعضی از مشاغلی که تسهیلات کرونایی دریافت کردند و سررسید آنها فراررسیده به تعویق می‌افتد.

 انوشیروان محسنی بندپی عصر سه شنبه در حاشیه شصت و هفتمین جلسه اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: عبدالناصر همتی رییس بانک مرکزی قول مساعدت داد تا در شورای پول و اعتبار موضوع به تعویق افتادن اقساط کرونایی را مطرح کند چراکه از زمان کرونا مشاغل خدماتی از جمله تالارداران و صنعت گردشگری دچار مشکلاتی شدند و تسهیلاتی که دریافت کرده بودند اکنون سررسید آن است در حالی که هنوز فعالیت و درآمدی کسب نکردند.

استاندار تهران افزود: همچنین در خصوص بحث مصوبه پرداخت ۷.۵ درصد از معوقات واحدها به بانک و اقساط‌ پنج درصد که مهلت آن در شهریورماه امسال به پایان رسید قرار شده که در شورای پول و اعتبار بررسی و تا پایان امسال این مهلت تمدید شود.

وی با بیان اینکه مهمترین مشکل واحدهای تولیدی تسهیلات است گفت: امهال وام هایی که اخذ شده مشکلاتی را برای واحدها به وجود آورده که در این زمینه جلسه های مختلفی برگزار شذه است.

بندپی اضافه کرد: مشاغل خانگی امسال در تهران نسبت به سال گذشته کاهش یافته بود که قرار شد رییس بانک مرکزی از سایر منابع داخلی بانک ها این مبلغ را افزایش دهد.

وی از ارائه تسهیلات به واحدهای نیمه کاره خبر داد و گفت: ۶۸ واحد با بیش از ۹۸ درصد پیشرفت در این استان وجود دارد که در صورت بهره برداری سه هزار و ۸۰۰ شغل ایجاد می کند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کاهش ۴ درصدی تلفات جاده‌ای در کرمانشاه/ ۳۶ نقطه مستعد تصادفدر استان داریم

استاندار تهران گفت: این واحدها به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند که اگر تامین شود تا پایان امسال و یا اوایل سال آینده به بهره برداری می رسند.