تاریخ انتشار ۱۴ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰ کد خبر ۷۶۵۱۵۴۳ به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،۱۷ سال پیش، جسد مرد و زنی در منزل مسکونی خود در شهر سنقر پیدا می‌شود که پزشکی قانونی علت تامه فوت را ضربه مغزی ناشی از اصابت جسم سخت بیان می‌کند. به دنبال این موضوع دو نفر […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه،۱۷ سال پیش، جسد مرد و زنی در منزل مسکونی خود در شهر سنقر پیدا می‌شود که پزشکی قانونی علت تامه فوت را ضربه مغزی ناشی از اصابت جسم سخت بیان می‌کند. به دنبال این موضوع دو نفر دستگیر و به ارتکاب قتل به انگیزه سرقت اقرار می‌کنند و در نهایت پس از طی تشریفات قضایی و قانونی، حکم قصاص نفس قاتلین در دیوان عالی کشور مورد تأیید قرار می‌گیرد و قاتلین تاکنون در زندان به سر می‌بردند.

 سرانجام در ایام الله دهه مبارک فجر و با حضور و وساطت مسئولین قضایی از جمله دادستانی شهرستان سنقر و کلیایی، اولیاء دم حاضر به رضایت شدند و قاتلین بعد از ۱۷ سال از زندان آزاد شدند.

پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در این باره اظهار کرد: همه ما باید تلاش کنیم تا از این خطا‌ها که عواقب شوم و جبران ناپذیری به دنبال دارد، اتفاق نیفتد و جامعه را از عصبانیت‌هایی که در لحظه سبب ایجاد مشکلات فراوان می‌شود به سمت آرامش هدایت کنیم.

او تاکید کرد: متاسفانه منشا بسیاری از این دست اتفاقات امور کم اهمیت هستند که اگر فرد لحظه‌ای درنگ کند، هرگز به این سرنوشت شوم دچار نخواهد شد.

رئیس کل دادگستری گفت: همین اتفاق سبب شده چندین خانواده رنجور و درمانده شوند و مشکلات عدیده بسیاری که ناشی از همین اتفاق بوده، رخ دهد که اندکی درنگ و تامل و خویشتن داری می‌توانست این مشکل را ممکن نسازد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
سپاه به صورت مصداقی وارد عرصه انتخابات نخواهد شد

او یادآور شد: خوشبختانه با گذشت اولیاء دم، این پرونده بعد از ۱۷ سال منجر به سازش شد که جا دارد از مسئولین قضایی شهرستان سنقر و سایر افرادی که در این امر خیر دخالت داشته اند، قدردانی کنیم.

انتهای پیام/ز