با اتمام مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا، AFC در اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به تجربه خود در برگزاری متمرکز رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سال گذشته در کشور قطر، قصد دارد هر گروه از رقابت های امسال را در یک کشور برگزار کند. کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط میزبانی را برای کشورهایی […]

با اتمام مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا، AFC در اطلاعیه ای اعلام کرد با توجه به تجربه خود در برگزاری متمرکز رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در سال گذشته در کشور قطر، قصد دارد هر گروه از رقابت های امسال را در یک کشور برگزار کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط میزبانی را برای کشورهایی که در این رقابت ها حضور دارند، ارسال و اعلام کرد هر کشور می تواند حداکثر میزبانی دو گروه را برعهده بگیرد که دیدارهای هر گروه باید در یک ورزشگاه برگزار شود و چند شرط دیگر نیز در ابلاغیه خود مطرح کرده است.

حالا نواف الاسیوی خبرنگار مشهور عربستانی در صفحه توئیتر خود و به نقل از رسانه های چینی اعلام کرده است که تاکنون کشورهای عربستان، امارات و قطر برای میزبانی این رقابت ها، درخواست خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده اند.

نامزدهای میزبانی لیگ قهرمانان آسیا

امروز نیز خبر رسید که باشگاه الشرطه عراق شرایط میزبانی گروه C رقابت های لیگ قهرمانان اسیا که استقلال نیز در آن حضور دارد را از کنفدراسیون فوتبال آسیا جویا شده و تا در صورت دارا بودن شرایط میزبانی، این گروه از رقابت ها در شهر بصره عراق برگزار شود.

به نظر می رسد از میان تیم های مدعی غرب آسیا که در این رقابت ها نمایندگانی دارند، تنها ایران است که تاکنون برای میزبانی هیچ کدام از این رقابت ها اقدامی نکرده و اینگونه به نظر می رسد که فدراسیون فوتبال ایران با توجه به شرایط کرونا و قوانین سخت گیرانه جهت برگزاری این رقابت ها، قصدی برای میزبانی این بازی ها را ندارد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
بیش از ۴۰هزار نفر از دارندگان سهام عدالت در کرمانشاه فوتکرده‌اند

نکته مهم دیگر، احتمال تقابل ۳ نماینده ایران با ۳ نماینده عربستانی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ است. در هر حال حاضر تنها استقلال به صورت قطعی با الاهلی عربستان همگروه است و در صورت صعود فولاد خوزستان و الوحده عربستان به مرحله گروهی، آنها به ترتیب با تیم های النصر عربستان و تراکتور ایران همگروه می شوند و تعداد تقابل تیم های ایرانی و عربستانی به عدد ۳ می رسد و در صورت میزبانی عربستان و مشکلات سیاسی میان دو کشور، چالش بزرگی سد راه نمایندگان ایران خواهد بود.