آلمان سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران از تداوم محدودیت‌های ایام کرونا تا چهار ماه دیگر خبر داد. به گزارش منابع خبری، آلمان در نظر دارد وضعیت اضطراری ناشی از کرونا در این کشور را تا ماه ژوئن (خرداد)  تمدید کند. به گزارش فرتاک نیوز، وبگاه شبکه خبری «دویچه وله» آلمان نیز با اشاره به […]

 آلمان سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران از تداوم محدودیت‌های ایام کرونا تا چهار ماه دیگر خبر داد.

به گزارش منابع خبری، آلمان در نظر دارد وضعیت اضطراری ناشی از کرونا در این کشور را تا ماه ژوئن (خرداد)  تمدید کند.

به گزارش فرتاک نیوز، وبگاه شبکه خبری «دویچه وله» آلمان نیز با اشاره به برنامه آلمان در تمدید وضعیت اضطراری ایام کرونا نوشت که «آنگلا مرکل» صدر اعظم این کشور  از شهروندان آلمانی خواسته با توجه به مسیر طولانی پیش رو برای مهار کرونا و انجام واکسیناسیون، صبر پیشه کنند. وی پس از برگزاری  جلسه‌ای درباره این موضوع، از شهروندان آلمانی خواست برای انجام واکسیناسیون  تا پایان تابستان صبر کنند.

به گزارش وبگاه «ولدو مترز» تاکنون در آلمان ۲۲۲۳۳۱۶  نفر به کرونا مبتلا شده و از این تعداد ۵۴۳۹۸ نفر جان باخته‌اند.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۱۰۳ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۶۴۶ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان دو میلیون و ۲۳۸ هزار و ۲۸۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۵۷ میلیون و ۳۲۶ هزار و ۲۶۶ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۰ میلیون و ۷۶۷ هزار و ۲۰۶ مورد ابتلا و ۱۵۴ هزار و ۵۲۲ مورد فوتی و برزیل با ۹ میلیون و ۲۳۰ هزار و ۱۶ مورد ابتلا و ۲۲۵ هزار و ۱۴۳ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
کاهش کارایی واکسن در جهش هندی کرونا / هشداری جدی برایجهان