به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، چند رکورد ورزشی در رشته‌های باستانی، شنای پیچ، روپایی را توسط ورزشکاران کرمانشاهی ثبت شد. این رکوردها در آکادمی ورزشی استادیوم بخش استعدادیابی و قهرمانی با حضور مسئولین مربوطه در چند رشته ورزشی زده شد. امیر خزایی، ورزشکار رشته باستانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: […]

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، چند رکورد ورزشی در رشته‌های باستانی، شنای پیچ، روپایی را توسط ورزشکاران کرمانشاهی ثبت شد.

این رکوردها در آکادمی ورزشی استادیوم بخش استعدادیابی و قهرمانی با حضور مسئولین مربوطه در چند رشته ورزشی زده شد.

امیر خزایی، ورزشکار رشته باستانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار داشت: با عنایت خداوند توانستم رکورد میل‌های باستانی ۱۰ کیلوگرمی با ۱۴۳ عدد در یک دقیقه کسب کنم و سعی دارم در آینده چند رکورد دیگر را به نام استان کرمانشاه ثبت کنم.

وی ادامه داد: پدرم در ورزش باستانی فعالیت داشت و از همان ابتدای نوجوانی به این ورزش علاقه‌مند شدم، در رشته پاورلیفتینگ نیز عناوین مختلف قهرمانی را کسب کرده‌ام و همین باعث آغاز فعالیت من در این رشته شد.

خزایی با اشاره به هدف خود را از رکورد‌زنی، تصریح کرد: ورزش باستانی سابقه طولانی در استان کرمانشاه دارد و صاحب پهلوانان به نامی است، لذا جهت زنده ماندن نام و یاد ورزش باستانی و پهلوانان آن تصمیم گرفتم با تلاش این رشته را به دنیا معرفی کنم تا نام آن بر سر زبان‌ها بیفتد.

جمیدرضا شکری، رکورد زن رشته شنای پیچ پس از ثبت رکورد یک‌ساعته در خصوص هدف خود، گفت: قصد دارم با ثبت رکورد شنای پیچ، آمادگی و توان رزمی سرباز فدایی وطن و ولایت را نشان بدهم و با اینکه در شرایط کرونایی و محدویت‌های ویژه‌ای هستیم اما آمادگی خود را حفظ می‌کنیم و آماده حکم جهادیم.

شکری افزود: شنای پیچ به تعداد ۱۳۸۵ جفت در یک ساعت را انجام دادم و خود را سرباز وطن می‌دانم و در تیپ ۳۵ نیرو مخصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران فعالیت دارم و خود را سرباز ملت ایران می‌دانم و آمادگی دفاع را با حفظ نیروی بدنی حتی در شرایط و شیوع بیماری کرونا را دارم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
دستگیری از نیازمندان و آسیب دیدگان کرونا

انتهای پیام/پ