به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حمیدرضا پوریانی در سومین آیین آزادی زندانیان در استان کرمانشاه که امروز در کانون اصلاح و تربیت استان برگزار شد با اشاره به اینکه تاکنون در دو مرحله ۱۶۱ زندانی به همت سازمان بسیج حقوق‌دانان از زندان آزاد شده‌اند اظهار داشت: امروز نیز همزمان با ولادت حضرت فاطمه(س) ۱۲۲ […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، حمیدرضا پوریانی در سومین آیین آزادی زندانیان در استان کرمانشاه که امروز در کانون اصلاح و تربیت استان برگزار شد با اشاره به اینکه تاکنون در دو مرحله ۱۶۱ زندانی به همت سازمان بسیج حقوق‌دانان از زندان آزاد شده‌اند اظهار داشت: امروز نیز همزمان با ولادت حضرت فاطمه(س) ۱۲۲ زندانی که تعدادی از آن‌ها از بانوان هستند آزاد می‌شوند.

وی با بیان اینکه به دستور فرمانده سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) و پیگیری های مدیر بسیج حقوق‌دانان از فردا ۲۰۰۰ بسته معیشتی بین خانواده‌های زندانیان نیازمند در سراسر استان توزیع می‌شود عنوان کرد: این آیین سومین مرحله از آزادسازی زندانیان توسط بسیج حقوق‌دانان در استان است.

پوریانی از برنامه‌ریزی برای ایجاد کارگاه مبل‌سازی توسط یک کارآفرین در زندان مرکزی با ظرفیت بسیار بالا خبرداد و گفت: اکنون ۲۰ زندانی آزاد شده در کارگاه این کارآفرین مشغول به کار هستند و در کارگاه ایجاد شده در زندان نیز ۱۰۰ زندانی مشغول به کار می‌شوند.

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه افزود: کارگاه خیاطی نیمه‌کاره‌ای در زندان مرکزی وجود داشت که به زودی ۱۰۰ چرخ خیاطی در آن راه‌اندازی می‌شود و از طرف دیگر قراردادی بین ستاد کل نیروهای مسلح و بخش خصوصی جهت فعالیت‌های تولیدی زندانیان منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته نیز قراردادی مبنی بر اشتغال ۱۰۰ درصدی در بند نسوان در آینده نزدیک منعقد شد عنوان کرد: برای نوجوانان اشتغال ۱۰۰ درصدی و برای زندان مرکزی نیز اشتغال حداقل ۵۰ درصدی برنامه‌ریزی شده است و تلاش می‌شود آمار مناسبی در زمینه رأی کار تا پایان سال و سال آینده به دست آید.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
قوانین کنونی سلاح توان عملیاتی را از پلیس می‌گیرد

مدیرکل زندان‌های استان کرمانشاه از اقدامات سازمان بسیج حقوقدانان و بسیج جامعه زنان در برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت فاطمه(س) در ندامتگاه نسوان تشکر کرد.

انتهای پیام/۸۳۲/ش