فرهاد همتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، اظهار داشت: از جمعیت ۱۵۰۰ نفری اتباع خارجی ساکن در استان کرمانشاه پیش‌بینی شده ۵۰۰ نفر مشمول قانون اعطای تابعیت و صدور شناسنامه ایرانی باشند که بعد از ۹۰ سال این قانون تصویب شد. وی عنوان کرد: این طرح در مهر ماه سال ۹۸ تصویب […]

فرهاد همتی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، اظهار داشت: از جمعیت ۱۵۰۰ نفری اتباع خارجی ساکن در استان کرمانشاه پیش‌بینی شده ۵۰۰ نفر مشمول قانون اعطای تابعیت و صدور شناسنامه ایرانی باشند که بعد از ۹۰ سال این قانون تصویب شد.

وی عنوان کرد: این طرح در مهر ماه سال ۹۸ تصویب و در سال ۹۹ براساس تدوین آیین‌نامه و شیوه‌نامه‌های اجرایی ساز و کاری تعیین شد.

همتی گفت: از ۵۰۰ نفر مشمول طرح، ۳۶۵ نفر جهت برخورداری از اهدای تابعیت و صدور شناسنامه ایرانی اقدام کرده‌اند.

وی افزود: براساس تمهیدات اندیشیده شده برای تسهیل‌گری در رسیدگی به تقاضای افراد مشمول، دفتر پیشخوان دولت با آدرس مشخص و فراخوان آن‌ها جهت تکمیل پرونده مقدماتی و انجام مصاحبه و پرونده نهایی و استعلام‌ها به صورت غیرحضوری راه‌اندازی شده است.

همتی با اشاره به اینکه پس از سال‌ها انتظار همزمان با ایام دهه فجر نخستین فرزند حاصل از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی شناسنامه ایرانی خود را دریافت کرد گفت: اعطای تابعیت و شناسنامه به فرزندان اتباع خارجی یکی از اقدامات ماندگار نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام/۸۳۲/ی

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امسال بیش از ۳۸۰۰ تماس با اورژانس اجتماعی برقرار شدهاست