ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه خواستار تعیین تکلیف هرچه زودتر طرح‌های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در کرمانشاه شد. هوشنگ بازوند در نشست کمیته اشتغال استان کرمانشاه که امروز (۱۵ بهمن) با حضور معاون و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استانداری کرمانشاه برگزار شد، از وضعیت طرح‌های شستا در کرمانشاه انتقاد کرد و […]

ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه خواستار تعیین تکلیف هرچه زودتر طرح‌های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) در کرمانشاه شد.

هوشنگ بازوند در نشست کمیته اشتغال استان کرمانشاه که امروز (۱۵ بهمن) با حضور معاون و مدیران ارشد وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استانداری کرمانشاه برگزار شد، از وضعیت طرح‌های شستا در کرمانشاه انتقاد کرد و گفت: تا کنون بیش از ۳۰ جلسه برای طرح‌های شستا در کرمانشاه برگزار کرده ایم، اما نتیجه چندانی نداشته است.

وی با بیان اینکه شستا تاکنون به بسیاری از تعهدات خود عمل نکرده، افزود: نمونه این مشکل را در طرحی مانند کاغذ غرب داریم که به نمادی برای رکود در کرمانشاه تبدیل شده و هیچ امیدی به تعیین تکلیف آن نداریم.

استاندار کرمانشاه همچنین از عدم اجرای طرح گاوداری شش هزار راسی شستا در کوزران نیز انتقاد کرد و با بیان اینکه هنوز هیچ اتفاقی در اجرای این طرح نیفتاده، گفت: اگر قرار نیست این طرح اجرایی شود، حداقل تکلیف کار روشن شود.

بازوند اظهار کرد: در زمان زلزله نیز مقرر شد شستا سالن ورزشی در روستای شیخ صله برای مردم بسازد، اما از آن زمان تاکنون ده‌ها مکاتبه برای احداث این سالن داشتیم و حتی پاسخی دریافت نکردیم که این سالن ساخته می‌شود، یا نه!

وی افزود: اگر شستا نمی‌تواند پروژه‌ای را اجرا کند، نباید برای مردم ایجاد تعهد داشته باشد.

وزارت کار به کمک اشتغال مرزنشینان بیاید

وی همچنین خواستار کمک به اشتغال مرزنشینان استان کرمانشاه شد و با اشاره به وجود نزدیک به ۲۵ هزار خانوار مرزنشین در ۳۷۰ کیلومتر مرز استان کرمانشاه، گفت: امروز اراده قوای سه گانه کمک به رفع مشکل کولبران و ایجاد شغل برای مرزنشینان است و این مهم در سفر اخیر رئیس قوه قضاییه به استان نیز به شدت مورد تاکید بود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
۳ نفر از پرسنل شهرداری پرند بازداشت شدند

استاندار کرمانشاه خواستار درنظر گرفتن تسهیلات با بهره چهار یا حداکثر شش درصد برای کمک به اشتغال مرزنشینان شد و عنوان کرد: البته قرار است طرح‌هایی نیز با همکاری بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) اجرا شود.

بازوند حوزه صنایع دستی خصوصا در شهرستانی مانند دالاهو را نیز نیازمند تسهیلات حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانست و افزود: چاقوی کرند اگر حمایت شود، کیفیت بسیار بهتری از چاقوی زنجان دارد.

وی به ثبت ملی شدن تنبور دالاهو هم اشاره کرد و خواستار در نظر گرفتن تسهیلات حمایتی برای این بخش شد.

لزوم ایجاد دهکده تفریحی توریستی در منطقه اورامانات نیز از دیگر خواسته‌های استاندار کرمانشاه از تیم ویژه وزارت کار بود که با هدف استفاده تفریحی بازنشستگان ایجاد شود.

بازوند معتقد است، این دهکده می‌تواند به استان‌های همجوار نیز ارائه خدمات داشته باشد.

وی همچنین بر لزوم حل مشکلات تعاونی‌های مسکن مهر هم تاکید کرد.

انتهای پیام