ایسنا/کرمانشاه همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر، ۲۴۸۲ میلیارد تومان طرح و پروژه عمرانی، اقتصادی و… در شهرستان کرمانشاه افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد. فضل‌الله رنجبر فرماندار کرمانشاه در مراسمی که امروز(۱۵ بهمن) برای افتتاح طرح‌های دهه فجر شهرستان کرمانشاه با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار […]

ایسنا/کرمانشاه همزمان با چهارمین روز از دهه مبارک فجر، ۲۴۸۲ میلیارد تومان طرح و پروژه عمرانی، اقتصادی و… در شهرستان کرمانشاه افتتاح و یا کلنگ‌زنی شد.

فضل‌الله رنجبر فرماندار کرمانشاه در مراسمی که امروز(۱۵ بهمن) برای افتتاح طرح‌های دهه فجر شهرستان کرمانشاه با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: امروز ۲۳۸ طرح عمرانی و اقتصادی با اعتبار ۲۴۸۲ میلیارد تومان در شهرستان کرمانشاه افتتاح و یا کلنگ زنی می شود که با اجرای آنها برای ۱۷۵۷ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

به گفته فرماندار کرمانشاه، از این تعداد پروژه، هفت مورد آن با اعتبار ۲۲۰ میلیارد تومان طی روزهای آتی در قالب برنامه‌های مجزا با حضور مسئولین ارشد کشوری افتتاح می شود.

وی سهم طرح‌های اقتصادی از این طرح‌ها را ۱۶۵ مورد با اعتبار ۲۰۰۳ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با افتتاح این طرح‌ها ۱۱۳۶ نفر مشغول به کار می‌شوند.

به گفته فرماندار کرمانشاه، ۶۰ مورد از طرح‌های افتتاحی نیز عمرانی هستند که برای آنها ۳۰۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی تاکید کرد: در این طرح‌ها گازرسانی به ۲۴ روستا با اعتبار ۱۶ میلیارد تومان نیز وجود دارد.

رنجبر همچنین از آغاز عملیات ۱۳ طرح با اعتبار ۱۷۹ میلیارد تومان و اشتغالزایی ۶۲۱ نفر خبر داد.

وی با بیان اینکه بخشی از این طرح‌ها از محل تسهیلات عشایری و روستایی و تسهیلات زلزله اجرایی شده، یادآور شد: اعتبار این طرح‌ها ۱۵۵ میلیارد تومان است که برای ۱۴۱۸ نفر شغل ایجاد کرده است.

فرماندار کرمانشاه بهره‌برداری از این تعداد طرح و پروژه در شهرستان کرمانشاه را نتیجه برنامه‌هایی دانست که دولت از چندی قبل آغاز کرده و گفت: بهره‌برداری از این طرح‌ها در حالی صورت گرفته که دولت در شرایط سختی از نظر جنگ اقتصادی به سر می‌برد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
از حواشی غیرفوتبالی شهرخودرو تا پیروزی این تیم برابر نساجی بحران زده

رنجبر گفت: اگر بخواهیم با عینک انصاف به اقدمات دولت نگاه کنیم، در سایه تحریم‌های ظالمانه دشمن کارهای بسیار بزرگی برای خدمت به مردم انجام شده است.

وی گریزی هم به اقدامات انجام شده از سوی دولت در شهرستان کرمانشاه زد و افزود: یکی از مهمترین این اقدمات پرداخت تسهیلات حمایتی در شرایط شیوع بیماری کرونا بود که بیش از ۱۲۱ میلیارد تومان تسهیلات در قالب ۱۲ هزار و ۸۰۰ پرونده برای واحدهای تولیدی، صنفی، خدماتی و … پرداخت داشتیم که باعث تثبیت بیش از ۱۵ هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی در شهرستان کرمانشاه شد.

فرماندار کرمانشاه از اقدامات انجام شده در ایام زلزله برای بازسازی منازل آسیب دیده در شهرستان کرمانشاه هم یاد کرد و ادامه داد: ۲۳۲۱ واحد مسکونی با ۸۳ میلیارد تومان اعتبار بازسازی و ۳۵۶۶ واحد با ۲۲ میلیارد تومان اعتبار تعمیر شده است.

رنجبر از عملکرد مقاوم سازی منازل مسکونی در شهرستان کرمانشاه هم یاد و خاطرنشان کرد: طی سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۶ حدود ۸۲۰۰ واحد یعنی هر سال نزدیک به ۶۸۰ واحد در شهرستان مقاوم سازی شد، اما فقط در دو سال ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ مقاوم سازی ۲۴۰۰ واحد مسکونی را در شهرستان کرمانشاه داشتیم.

وی ارتقا دهیاری‌های استان از ۱۶۳ دهیای به ۳۷۸ مورد در دولت تدبیر و امید را نیز از دیگر اقدامات انجام شده دانست و عنوان کرد: در همین مدت فقط از محل اعتبارات دهیاری‌ها ۵۵ میلیارد تومان برای زیرساخت‌های روستایی هزینه شده است.

رنجبر تاکید کرد: از دیگر اقدامات انجام شده از سوی دولت، تحت پوشش قرار گرفتن ۲۶ هزار و ۳۵۱ خانوار شهرستان در بحث بیمه عشایر و روستاییان و معادل ۷۰ درصد جامعه هدف بود که از این تعداد ۱۴۵ خانوار هم اکنون از خدمات مستمری استفاده می‌کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مشکلات فنی پیام رسان سیگنال رفع شد

در ادامه این مراسم هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه نیز افتتاح و کلنگ زنی ۲۴۸۲ طرح و پروژه عمرانی و اقتصادی در شهرستان کرمانشاه را حاصل تلاش مدیران استان و زمینه ساز توسعه کرمانشاه دانست و گفت: امیدواریم مردم از مزایای این طرح‌ها برخوردار شوند، زیرا حق بسیاری بر گردن ما دارند.

وی با بیان اینکه برنامه افتتاح پروژه‌های دهه فجر امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا صرفا به صورت ویدئوکنفرانس برگزار خواهد شد، اظهار کرد: نباید اجازه بدهیم دوباره درگیر پیک بیماری کرونا شویم.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و افزایش ترددها، خطر پیک چهارم کرونا جدی است و می‌تواند خسارت سنگین‌تری نسبت به پیک سوم به همراه داشته باشد.

بازوند افزود: اگرچه کرونا قابل پیش‌بینی نیست، اما با پیشگیری می‌توان تا حد زیادی از شروع پیک مجدد آن جلوگیری کرد.

انتهای پیام