ایسنا/کرمانشاه معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: خانه نورالدین خانزاده در فصل دوم سریال “نون. خ” تبدیل به اقامتگاه بوم گردی می‌شود. اصغر رشنو در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به فیلمبرداری فصل دوم سریال “نون. خ” در روستای پریان کندوله کرمانشاه، اظهار کرد: اخیرا برای […]

ایسنا/کرمانشاه معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: خانه نورالدین خانزاده در فصل دوم سریال “نون. خ” تبدیل به اقامتگاه بوم گردی می‌شود.

اصغر رشنو در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به فیلمبرداری فصل دوم سریال “نون. خ” در روستای پریان کندوله کرمانشاه، اظهار کرد: اخیرا برای خانه ای که در این فصل از سریال محل زندگی نقش اصلی فیلم یعنی نورالدین خانزاده بود، مجوز تبدیل به اقامتگاه بوم گردی را صادر کرده ایم.

وی تصریح کرد: مالک این خانه باتوجه به نوع بنا و معماری آن که نماد یک خانه روستایی به تمام  معناست، قصد دارد آن را به اقامتگاه بوم گردی تبدیل کند و دراین راستا درخواست صدور مجوز از میراث فرهنگی استان را داشته که ما نیز با بررسی جوانب مجوز آن را صادر کردیم.

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی استان افزود: زیربنای این واحد مسکونی روستایی حدود ۲۱۰ متر است و حجم سرمایه گذاری که مالک برای آن می خواهد انجام دهد حدود یک و نیم میلیارد تومان است که اشتغالزایی پنج نفر را نیز به دنبال دارد.

وی گفت: از آنجایی که این خانه روستایی در لوکیشن های سریال “نون. خ۲” بوده، قطعا با تبدیل آن به اقامتگاه بوم گردی و تبلیغات در فضای مجازی پذیرای گردشگران زیادی خواهد بود.

رشنو افزود: این واحد مسکونی در روستای پریان دهستان کندوله واقع شده که یکی از دهستان های هدف گردشگری استان است که همچنان بافت سنتی و تاریخی خود را حفظ کرده است.

وی تاکید کرد: عدم دخل و تصرف در بافت سنتی خانه های روستایی این دهستان باعث شده تا خود مردم نیز راغب باشند سرمایه گذاری هایی در حوزه گردشگری در روستاهایشان انجام گیرد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
اعلام نحوه وصول چک‌های ثبت شده در سامانه صیاد

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی استان افزود: طبیعت بکر و چشم انداز طبیعی زیبا، باغات فراوان، آثار تاریخی، چشمه ها و رودخانه های خروشان و مردمان میهمان نواز از جمله جاذبه هایی است که در روستاهای منطقه کندوله کرمانشاه وجود دارد که می تواند برای گردشگران جذاب باشد.

انتهای پیام