سعدی مصطفی زاده صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بیش از ۴۰۰ پروژه در بخش‌های مختلف عمرانی، اقتصادی، تولیدی، خدماتی و رفاهی به ارزش ۱۴۵ میلیارد تومان از سال ۹۶ تاکنون در شهرستان روانسر هزینه شده است. وی با بیان اینکه حدود ۱۲۰ طرح در بخش عمران روستایی و توسط دهیاری‌ها در […]

سعدی مصطفی زاده صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: بیش از ۴۰۰ پروژه در بخش‌های مختلف عمرانی، اقتصادی، تولیدی، خدماتی و رفاهی به ارزش ۱۴۵ میلیارد تومان از سال ۹۶ تاکنون در شهرستان روانسر هزینه شده است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۲۰ طرح در بخش عمران روستایی و توسط دهیاری‌ها در روستاهای بخش مرکزی و شاهو اجرا شده است، افزود: ساخت واحدهای مرغداری، ۲ واحد سردخانه محصولات خارج از فصل، پرواربندی‌ها و اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار در سطح ۶۰۰ هکتار از اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی است.

فرماندار شهرستان روانسر تصریح کرد: در بخش آبرسانی به روستاها و مجتمع‌های روستایی، اجرای طرح‌های دفع فاضلاب، ساخت واحدهای پذیرایی بین راهی و اقامتگاه‌های بوم گردی، بهسازی معابر درون شهری و برون شهری، طرح هادی روستایی و برق رسانی و گازرسانی از اقدامات انجام شده دیگر در این شهرستان است.

وی با بیان اینکه اکنون حدود ۶۰ روستای شهرستان روانسر از نعمت گاز برخوردار هستند، ادامه داد: گازرسانی به بیش از ۶۰ روستای دیگر در حال انجام است.

به گفته وی نظام سلامت در شهرستان روانسر به طور ویژه‌ای ارتقا پیدا کرده و آغاز ساخت بیمارستان ۶۴ تختخوابی روانسر، ساخت پایگاه فوریت پزشکی، راه اندازی بخش دیالیز و تجهیز خانه‌های بهداشت از جمله اقدامات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان است.

پرداخت بیش از ۴۲۷ میلیارد ریال برای بازسازی واحدهای زلزله زده روانسر

مصطفی زاده با بیان اینکه در مجموع ۴۲۷ میلیارد و ٨۴۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و بلاعوض برای بازسازی واحدهای زلزله زده هزینه شده است، افزود: برای بازسازی ۱۱۲ واحد شهری ٨۰ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال و برای بازسازی ۵۶۰ واحد روستایی ۳۴۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی و بلاعوض پرداخت شده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
ورود بسیج سازندگی برای آبرسانی به روستاهای کرمانشاه/ ۴۰ سریجهیزیه به نوعروسان اهدا می‌شود

وی بیان کرد: ۹۹۰ واحد تعمیری با دریافت ۳۰۱ میلیارد و ۹۵۰ میلیون ریال نوسازی شده‌اند و برای کمک به خسارت دیدگان از زلزله، بیش از یک هزار و ۷۳۴ تن سیمان، ۱۲۳ تن تیرآهن و ۲۳۶ تن میلگرد بین واحدهای خسارت دیده شهرستان روانسر توزیع شده است.