رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: بررسی شاخص‌های سه گانه بیمار یابی، موارد بستری و مرگ و میر مبتلایان در غرب کشور نشان می‌دهد استان کرمانشاه در مدیریت کرونا خوب عمل کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر گویا با حضور در ستاد مقابله با کرونای استان کرمانشاه گفت: مقایسه […]

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت: بررسی شاخص‌های سه گانه بیمار یابی، موارد بستری و مرگ و میر مبتلایان در غرب کشور نشان می‌دهد استان کرمانشاه در مدیریت کرونا خوب عمل کرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، دکتر گویا با حضور در ستاد مقابله با کرونای استان کرمانشاه گفت: مقایسه آمار‌های وضعیت کرمانشاه در شاخص‌های مهار کرونا مطلوب استپیش و پس از اجرای طرح شهید سلیمانی در غرب کشور نشان می‌دهد همگرایی دستگاه‌های مختلف نتایج خوبی در پی داشته و ما هم اکنون در وضعیت خوبی از مهار کرونا بسر می‌بریم.

وی افزود: در مناطق محدود‌ی از کشور هم بزودی وضعیت بهتری خواهیم داشت، اما این به معنای پایان کرونا نیست و باید همچنان مراقب باشیم.

ناظر منطقه غرب کشور در مدیریت کرونا درباره خرید واکسن کرونا هم گفت: ۸ شرکت داخلی تولید واکسن در مراحل پیشرفته تولید واکسن هستند.

دکتر گویا خاطرنشان کرد: همچنین ۱۶ میلیون دُز واکسن خارجی از طریق سازمان بهداشت جهانی خریداری شده که نخستین محموله آن دو تا سه هفته آینده وارد کشور می‌شود.

وی درباره واکسن روسی کرونا هم اظهار داشت: همه مراحل مطالعاتی این واکسن انجام شده و در مجلات علمی معتبر دنیا نیز اثر بخشی آن ۹۱ درصد اعلام شده است.

 

بستری شدن ۴۱ بیمار در بخش مرقبتهای ویژه 

دکتر مرادی رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هم در این نشست گفت: هم اکنون ۱۴۵ بیمار در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۴۱ نفر آنان در بخش مراقبت‌های ویژه بسر می‌برند.

وی افزود: این در حالی است که متوسط بستری بیماران ابتدای آبان امسال ۲۲۷ نفر بود ولی هم اکنون به ۴۵ نفر رسیده و نسبت مرگ و میر هم در این مدت از ۱۲ نفر به یک نفر رسیده است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
خنت از جام حذفی بلژیک کنار رفت

استاندار کرمانشاه هم در این جلسه طرح شهید سلیمانی را در ایجاد انسجام ملی مهم ارزیابی کرد و گفت: مردم با وجود مشکلات اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت‌ها همکاری تحسین برانگیزی با مسئولان استانی برای مهار کرونا دارند.

بازوند با اشاره به نزدیک شدن به پایان سال اظهار داشت: طبیعی است که این روز‌ها بازار شلوغ‌تر از ماه‌های گذشته می‌شود، ولی اگر شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نکنیم سال جدید را به جای شادی با غم نبود عزیزانمان آغاز خواهیم کرد.

نشست ستاد کرونای استان با حضور مهمانان وزارت بهداشت در سالن شهدای دولت کرمانشاه با قدردانی از ۴۹ فعال از دستگاه‌های مختلف استان که بیشترین همکاری را در اجرای طرح شهید سلیمانی داشته اند، پایان یافت.