قبل از وقوع زلزله آبان ماه سال۹۶ در استان کرمانشاه سرانه فضای آموزشی استان ۵.۷دهم بود که این سرانه طی سه سال گذشته به ۶.۴دهم رسیده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، مدیر نوسازی مدارس استان کرمانشاه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان این مطلب گفت: در شرایط معمولی برای رسیدن به این […]

قبل از وقوع زلزله آبان ماه سال۹۶ در استان کرمانشاه سرانه فضای آموزشی استان ۵.۷دهم بود که این سرانه طی سه سال گذشته به ۶.۴دهم رسیده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کرمانشاه، مدیر نوسازی مدارس استان کرمانشاه در نشست خبری با خبرنگاران با بیان این سرانه فضای آموزشی استان کرمانشاه به ۶.۴ دهم رسیده استمطلب گفت: در شرایط معمولی برای رسیدن به این سرانه آموزشی ۱۰تا۱۲ سال زمان لازم بود ولی ما با همت خیرین و اعتبارات دولتی موفق شدیم از تهدید زلزله فرصت بسازیم و به جای ۷۸مدرسه خسارت دیده در مناطق زلزله زده طی سه سال گذشته ۲۹۲مدرسه در استان ساخته شده است.

مرزبان نظری افزود: در این مدت ۱۲۲۱کلاس درس با اعتبار ۳۵۰میلیارد تومان ساخته شده که ۱۵۵میلیارد تومان آن کمک‌های اهدایی خیران بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از سال۹۷ تا کنون ۱۷۰کانکس جمع اوری شده است و در حال حاضر ۲۵۷مدرسه کانکسی در سراسر استان داریم که آمار دانش آموزان این مدارس پایین است.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمانشاه همچنین به تجهیز مدارس استان به سیستم گرمایشی اشاره کرد و افزود: از سال ۹۲تا۹۸ در استان کرمانشاه ۱۳۴۱مدرسه با ۴۹۲۷کلاس درس با اعتبار ۵۳میلیارد تومان استاندارد سازی شده است.

 

افتتاح ۳۰مدرسه در دهه فجر 

نظری گفت: قرار است به مناسبت دهه فجر ۳۰مدرسه با ۱۴۸کلاس درس و اعتبار ۵۵ میلیارد تومان هفته آینده با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره برداری برسد که ۱۴مدرسه آن در مناطق زلزله زده است.

وی خاطرنشان کرد: در دو هفته گذشته نیز قرار داد احداث ۲۰مدرسه با بنیاد مستضعفان در منطقه سر فیروزآباد با اعتبار ۳میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان منعقد شده که به زودی عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
امسال 110 هزار تُن "آسفالت" در معابر کرمانشاه ریختهمی‌شود

مدیرکل نوسازی مدارس استان یادآور شد: در نقاط صفر مرزی نیز عملیات احداث مدرسه در دست اقدام است به طوری که در منطقه هانی گرمله نوسود با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان یک باب مدرسه در حال ساخت است و قبل از آغاز سال تحصیلی جدید به بهره برداری می‌رسد.