حسن عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، اظهار داشت: با وجود روند کاهشی و سیر پایدار نرخ بیکاری در استان، نماینده‌ای از سوی وزیر تعاون برای بررسی وضعیت اشتغال به استان اعزام شد. وی عنوان کرد: روزهای گذشته هیئت عالی رتبه‌ای از رؤسای سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، صندوق‌ها، بانک‌ها، سازمان فنی و […]

حسن عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه ، اظهار داشت: با وجود روند کاهشی و سیر پایدار نرخ بیکاری در استان، نماینده‌ای از سوی وزیر تعاون برای بررسی وضعیت اشتغال به استان اعزام شد.

وی عنوان کرد: روزهای گذشته هیئت عالی رتبه‌ای از رؤسای سازمان‌های تابعه وزارت تعاون، صندوق‌ها، بانک‌ها، سازمان فنی و حرفه‌ای در استان حضور داشتند و برنامه‌ریزی مناسبی انجام شد و بازدیدهایی از طرح‌های نیازمند حمایت برای احیا داشتند.

عزیزی گفت: هر کدام از رؤسای بانک‌ها و صندوق‌های کشوری در جلسات روزهای گذشته گزارش‌هایی ارائه دادند و در قالب طرح تحرک اقتصاد اشتغال استان کرمانشاه حدود ۱۴۰۰ میلیارد تومان به استان تخصیص یافت که بخش‌های مختلف را در برمی‌گیرد.

وی افزود: این اعتبار ویژه استان کرمانشاه است و سال‌های قبل وجود نداشت سند اشتغال جاری بسیار موفقیت‌آمیز بوده و مستقل از طرح تحرک اقتصاد اشتغال استان است.

عزیزی با اشاره به مداخله جدی وزارت کار با صندوق‌ها و سازمان‌های زیرمجموعه در اشتغال استان گفت: برای امسال حمایت از ۱۵۰۰ مرکز کسب و کار کوچک مدنظر قرار گرفته بود که به ۷۵۰۰ مورد افزایش یافت. 

وی افزود: در زمینه حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط در قالب بسته‌های زنجیره‌های ارزش مزیت‌دار اعتباراتی تعیین می‌شده که امسال ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. 

عزیزی با بیان اینکه برای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری منتظر مرحله پنجم هستیم عنوان کرد: علاوه بر مرحله پنجم ۱۳۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: بانک عامل برای تکمیل پروژه بیستون تأمین، تکمیل پروژه بیمارستان امام حسین(ع)، مجموعه ورزشی کارگران شهر کرمانشاه و چندین پروژه دیگر ۵۶۵ میلیارد تومان با حضور مدیرعامل این بانک  تعیین شد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
مرحله اول واکسیناسیون کرونا در کرمانشاه به پایانرسید

انتهای پیام/۸۳۲/ی