به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، رهبر معظم انقلاب در رابطه با نقش گروه‌های جهادی در یکی از سخنرانی‌های خود فرمودند در بحران کرونا، بسیاری از کشورهای مدعی پیشرفت در مقابله با این ویروس ناتوان شدند. اما بسیاری از مشکلات کشورمان با تلاش و فعالیت‌ گروه‌های جهادی کاهش یافت. کامران هزارخانی، مسئول بسیج سازندگی […]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه ، رهبر معظم انقلاب در رابطه با نقش گروه‌های جهادی در یکی از سخنرانی‌های خود فرمودند در بحران کرونا، بسیاری از کشورهای مدعی پیشرفت در مقابله با این ویروس ناتوان شدند. اما بسیاری از مشکلات کشورمان با تلاش و فعالیت‌ گروه‌های جهادی کاهش یافت.

کامران هزارخانی، مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه حضور گروه‌های جهادی در فعالیت‌های عام‌المنفعه و محرومیت‌زدایی به‌ویژه در مناطق محروم و سخت‌گذر این استان دیده می‌شود و در تمامی شرایط سخت و بحرانی همراه همیشگی مردم هستند گفت: این گروه‌های جهادی در آخرین مسئله برای مقابله با ویروس کرونا اعلام آمادگی کردند.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه کار جهادی و محرومیت زدایی را رسالت خطیر بسیج سازندگی عنوان کرد و اظهار کرد: بسیجیان در هنگامه سختی و هرگونه حوادث طبیعی و غیر منتظره همواره در کنار مردم حضور دارند و یار و مددکار مردم هستند.

وی با بیان اینکه به مناسب ایام‌الله مبارک دهه فجر برنامه‌های گوناگونی را در قالب نهضت کمک مؤمنانه به اقشار مختلف جامعه بسیج سازندگی و گروه‌های جهادی در دست اجرا دارد و عملی خواهد کرد بیان کرد: در طول این ایام اعزام گروه‌های جهادی در سراسر استان به مناطق محروم و همچنین اعزام گروه‌های پزشکی را داشتیم و در روز یازدهم بهمن‌ماه در دو نقطه از شهرستان کرمانشاه گروه‌های جهادی پزشکی به منظور معالجه بیماران، تحت عنوان طرح شهید رهنمون حضور پیدا کردند.

مسئول بسیج سازندگی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در روز پانزدهم بهمن آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد به همت بسیج حقوق دانان و خیرین استان را داشتیم عنوان کرد: در روز ۲۰ بهمن‌ماه نیز ۱۰ هزار بسته کمک معیشتی مؤمنانه را در سطح استان توزیع خواهیم کرد و این بسته‌ها در اختیار مردم حادثه‌دیده از کرونا که به لحاظ معیشتی دچار معضل شده‌اند قرار خواهد گرفت و رزمایش آن به صورت نمادین در سالن ورزشی امام خمینی کرمانشاه برگزار می‌شود‌‌.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
عدم اجرای عدالت آموزشی در مناطق شهری و عشایری

هزار خانی از بهره‌برداری از پروژه نیمه‌کاره گاز رسانی در روستای سراب باباعلی شهرستان جوانرود در دهه فجر خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه مردم این روستا از نعمت گاز برخوردار می‌شوند.

جهادگران باید مسئله‌های اصلی کشور را اولویت خود قرار دهند و ظرفیت‌ها را با مطالبه گری از دستگاه‌های اجرایی و خیرین پای کار بیاورد. عرصه جهادگری محدود نیست و همه اقشار در تمامی سنین می توانند حضور داشته باشند. بسیج سازندگی باید زمینه های این فرصت را ایجاد نماید.

اقتصاد و اشتغال زایی را به عنوان محور اصلی و محوری فعالیت جهادگران است و باید برای اشتغالزایی توسط گروه‌های جهادی طرح و برنامه داشت. در چند سال گذشته تلاش بسیج سازندگی برای راه اندازی کارگروه‌های اقتصادی باعث رشد نمودار اقتصادی در عرصه‌های کاری این کارگاه‌ها در سطح کشور بوده است.

یکی از گروه‌های جهادی که این روزها در قالب فعالیت‌های مختلفی، به خدمت به هم محله‌ای‌ها و همشهری‌های خود می‌پردازد، گروه جهادی دست‌های مهربان است. در ایام مبارزه با کرونا این گروه جهادی فعالیت‌های مختلفی ارائه داده است که یکی از این فعالیت‌ها راه‌اندازی کارگاه تولید زالوی ایرانی با اشتغال زایی برای جوانان کارآفرین است.

طیب مؤمنی، مسئول گروه جهادی دست‌های مهربان با بیان اینکه قبل از شیوع ویروس کرونا و در زمان زلزله سرپل‌ذهاب به کمک آستان قدس رضوی آشپزخانه‌ای برای طبخ غذای گرم برای مردم زلزله‌زده مستقر کردیم گفت: در زمان سیل لرستان نیز ۹ کامیون کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کردیم و به دست مردم سیل‌زده رساندیم و در حوزه عمرانی نیز دوازده چشمه سرویس بهداشتی و حمام در مناطق محروم و زلزله‌زده استان احداث کردیم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
جانباختن ۲ کرمانشاهی بر اثر گاز گرفتگی

وی با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال‌زایی نیز به عنوان تنها تولیدکننده زالوی ایرانی در غرب کشور در حال پرورش زالو است که به مرحله صادرات نیز رسیده است عنوان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون کارگاه تولید ماسک فعال است و ضدعفونی کردن معابر، تولید و توزیع ماسک و دستکش در بین مناطق محروم، توزیع کمک‌های مؤمنانه و سبدهای معیشتی غذا در بین خانواده‌های محروم اقداماتی بود که در این شرایط بحرانی انجام دادیم.

مؤمنی با بیان اینکه گروه جهادی دست‌های مهربان از اقشار مختلف مردم از جمله هیئت علمی دانشگاه، بنا، نجار و هیئت امنای مساجد، افراد هیئت، دانشجویان تشکیل شده است گفت: تاکنون هیچ کمکی از سوی دولت به گروه‌های جهادی انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند باید کمک‌های داوطلبانه مردم و گروه‌های جهادی ادامه یابد عنوان کرد: این ارزاق و کمک‌های مؤمنانه باید بیشتر به دست گروه‌های آسیب‌دیده از کرونا برسد زیرا وضعیت معیشتی مردم در شرایط سختی قرار دارد.

انتهای پیام/۸۳۳/ی