به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جلیل محبی در نشست خبری ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سفر به کرمانشاه اظهار کرد: رویکرد ویژه و جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دوره جدید، مطالبه گری از مسئولین و صاحب منصبان لشکری و کشوری از طریق توانمندسازی توده‌های مردم […]

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام جلیل محبی در نشست خبری ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سفر به کرمانشاه اظهار کرد: رویکرد ویژه و جدید ستاد امر به معروف و نهی از منکر در دوره جدید، مطالبه گری از مسئولین و صاحب منصبان لشکری و کشوری از طریق توانمندسازی توده‌های مردم گروه‌ها و سمن‌ها است.

وی افزود: در گذشته مصادیق امر به معروف و نهی از منکر دارای محدودیت‌هایی بود اما قصد داریم در حوزه فرهنگ سازی به سمتی حرکت کنیم که منجر به حل مشکلات و رفع موانع در جهت احقاق حقوق مردم شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: در دوره جدید به دنبال احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هستیم و یکی از کارهای خوبی که در این راستا انجام گرفته ایجاد و ترویج هشتگ بی تفاوت نباشیم در فضای مجازی است.

محبی با اشاره به اینکه مردم باید به سمت مطالبه‌گری حرکت کنند، تصریح کرد: در اتفاقات مختلف پیش آمده مانند برخورد نماینده مجلس با مأمور راهنمایی و رانندگی یا اهدا خودرو به نمایندگان مجلس تأثیر این مطالبه‌گری به خوبی نشان داده شد.

وی با بیان اینکه نباید از مطالبه گری از مسئولین نا امید شد، خاطرنشان کرد: نقش رسانه امروز بسیار بزرگ‌تر از گذشته است و مسئولین فاسد از خدا نمی‌ترسند اما بیش از هر چیزی از رسانه‌ها ترس دارند.

محبی بیان کرد: یکی از وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر دفاع از آمران به معروف مانند خبرنگاران است که ستاد وظیفه دارد در زمینه‌های گوناگون آنان را یاری دهد.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
واکنش ریوالدو به شایعه بازگشت رونالدو به رئال

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: بسیاری از احادیث در ارتباط با امر به معروف مسئولین و حاکمین است و امام خمینی (ره) با این وسیله یک نظام فاسد را سرنگون کرد.

وی گفت: آئین‌نامه گروه‌های جهادی امر به معروف تصویب شده و افراد می‌توانند برای اخذ مجوز گروه‌های کشوری و استانی اقدام کنند که حداقل باید هفت نفر با ۲ خبرنگار در حوزه تخصصی در آن عضویت داشته باشند.