مرزبان نظری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر به اجرای پویش محرمی آجر به آجر طی سال جاری در استان کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: در این پویش مبلغ سه هزار و ۷۰۰ میلیون ریال برای ساخت و تجهیز یک مدرسه سه کلاسه در روستای میدان از توابع بخش سرفیروزآباد جمع‌آوری شد. وی با […]

مرزبان نظری صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مهر به اجرای پویش محرمی آجر به آجر طی سال جاری در استان کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: در این پویش مبلغ سه هزار و ۷۰۰ میلیون ریال برای ساخت و تجهیز یک مدرسه سه کلاسه در روستای میدان از توابع بخش سرفیروزآباد جمع‌آوری شد.

وی با اشاره به کلنگ زنی این مدرسه به مناسبت ایام الله دهه فجر، افزود: این مدرسه اولین مکان آموزشی خواهد بود که با کمک‌های مردم در پویش آجر به آجر ساخته می‌شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه با بیان اینکه این مدرسه تا مهر ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد، تاکید کرد: هدف از اجرای این پویش ایجاد انگیزه و مشارکت در ساخت فضاهای آموزشی در بین مردم حتی با یک آجر است تا همه اقشار جامعه با هر سطح توانمندی مالی بتوانند در این کار خیر مشارکت کنند.

نظری میزان مبلغ مشارکت خیرین در این پویش را حداقل ده هزار ریال اعلام کرد و افزود: حدود ۱۳ هزار نفر در استان کرمانشاه در پویش آجر به آجر مشارکت داشتند که از این نظر کرمانشاه جز سه استان برتر کشور شناخته شد.

وی به دیگر پویش مردمی برای مشارکت در ساخت مدرسه اشاره کرد و گفت: در هر استان از محل جمع‌آوری کمک‌های پویش ملی من مادرم و بچه‌های ایران فرزندان من، یک مدرسه به نام حضرت فاطمه ساخته خواهد شد.

نظری با تاکید بر اینکه نقش اصلی در این پویش را فرهنگیان و دانش آموزان ایفا می‌کنند، ادامه داد: ماحصل این پویش ساخت یک مدرسه متوسطه دخترانه در یکی از مناطق محروم استان کرمانشاه است.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
معلمان کرمانشاهی تربیت صحیح را در کنار آموزش قرار دادهاند

وی هدف از اجرای این پویش را افزایش آگاهی و جلب مشارکت بانوان در مقوله مدرسه سازی دانست و ادامه داد: رویکرد این پویش رشد و گسترش فرهنگ مشارکت در مدرسه سازی و بهره‌گیری از ظرفیت عظیم بانوان در این امر است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه بیان کرد: کمتر از یک ماه که از اجرای پویش من مادرم و بچه‌های ایران فرزندان من می‌گذرد، با این حال استان کرمانشاه با میزان ۲۲ هزار مشارکت در این پویش در جایگاه سوم کشوری قرار دارد.