تاریخ انتشار ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۰ کد خبر ۷۶۵۳۵۹۳ به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ستار حیدری فوق تخصص چشم و فلوشیپ بیماری‌های شبکیه گفت : افراد با علامت قرمزی و ترشح چشم همراه باتب باید حتما از لحاظ کووید ۱۹ بررسی شوند. او گفت : با توجه به شدت و قدرت […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، ستار حیدری فوق تخصص چشم و فلوشیپ بیماری‌های شبکیه گفت : افراد با علامت قرمزی و ترشح چشم همراه باتب باید حتما از لحاظ کووید ۱۹ بررسی شوند.

او گفت : با توجه به شدت و قدرت بالای ویروس کووید ۱۹ گزارشات متعددی از درگیری و تشدید بیماری‌های چشمی در میان بیماران سرپایی و بستری کرونا به همراه التهاب ملتحمه به ثبت رسیده است.

او با اشاره به اینکه تشخیص به موقع این بیماری و عوارض چشمی آن نقش تعیین کننده‌ای در کنترل این بیماری و بهبود آن دارد افزود: در فرد مبتلا به کرونا به دلیل تب ممکن است رگ‌های چشم متورم شود و قرمزی چشم را ببینیم، بنابراین توصیه می‌شود بیماران با علامت قرمزی و ترشح چشمی که همراه با تب باشد حتما به پزشک مراجعه کنند.

حیدری التهاب و زخم قرنیه، افزایش فشار چشم، درگیری التهابی بافت‌های داخل چشمی و عصب بینائی را از دیگر علائم چشمی بیماری کرونا دانست و افزود: تشخیص و درمان هریک از این علائم نیازمند معاینات تخصصی چشم پزشکی است.

او با تاکید بر عدم استفاده خودسرانه از دارو‌ها ادامه داد: داروی خاصی جهت بهبود علائم چشمی توصیه نمی‌شود مگر در مواردی که تحت نظر چشم پزشک و با پیگیری دقیق بیماری دارو‌های ضد ویروس و یا دارو‌هایی نظیر کورتون توسط پزشک معالج تجویز می‌شود.

 حیدری پیشگیری و رعایت بهداشت در درمان بیماری‌های چشمی را بسیار مؤثر دانست و گفت: در مواردی که بیماران ترشحات چشمی دارند قبل از مراجعه به پزشک ضمن رعایت بهداشت شخصی و جداسازی وسایل حتماً با آب جوشیده سرد شده چشم‌ها را شستشو دهند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
لمپارد و تایید انتقال مدافع جوان به میلان

او با بیان اینکه ترشحات اشکی دقیقا همانند مخاط بینی می‌تواند عامل انتقال ویروس کووید ۱۹ باشد گفت: در محیط‌های عمومی هرگز به چشمان خود دست نزنید و شست و شوی مکرر دست‌ها را فراموش نکنید.

 حیدری افزود: قطرات آزاده شده توسط ناقلین ممکن است تا فاصله بیش از دومتری هم خطر انتقال داشته باشد سعی کنید فاصله حداقل دومتری خود را با افراد رعایت کنید .

انتهای پیام/د