تاریخ انتشار ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۰:۲۰ کد خبر ۷۶۵۳۵۶۶ به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فرهاد مرزی دبیر اجرایی خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت : حضور زنان در عرصه کار و تلاش با تأسی به حضرت فاطمه زهرا (س) و با اتکاء بر خصایصی نظیر سخت‌کوشی، قناعت، نجابت، عفاف […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، فرهاد مرزی دبیر اجرایی خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت : حضور زنان در عرصه کار و تلاش با تأسی به حضرت فاطمه زهرا (س) و با اتکاء بر خصایصی نظیر سخت‌کوشی، قناعت، نجابت، عفاف و ازخودگذشتگی، زمینه‌های ارتقاء مادی و معنوی جامعه را فراهم آورده است.

او گفت : ماده ۶۱ قانون رفع موانع تولید مصوب مجلس شورای اسلامی، به صراحت مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید را نافذ و اجرایی دانسته و نادیده گرفتن این ماده قانونی توسط بانک‌ها یا دستگاه‌های ذی‌ربط تخلف محسوب می‌شود.

دبیر اجرایی خانه صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه افزود: از اول سال ۹۹ تا به امروز چهل و چهارمین جلسه ستاد تسهیل با ۲۳۰ دستور کار مطرح که حدودا ۹۰ درصد از دستورات آن اجرایی شده است.

او با اشاره به نافذ و اجرایی بودن مصوبات ستاد تسهیل، افزود: موضوع تاکید بر لازم‌الاجرا بودن مصوبات ستاد و مکلف شده همه دستگاه‌های اجرایی بانک‌ها و سازمان‌های خدمات‌رسان و با توجه به دستور اکید دادستان کل کشور به دادستان‌های تمامی استان‌ها که مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قانونی است و قابلیت اجرا دارد و هر مدیری که نسبت به آن اقدام نکند قابل پیگیری در مراجع قضایی است.

مرزی ضمن تقدیر از همکاری اکثریت دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل، برای حل و فصل مشکلات واحد‌های تولیدی، ادامه داد: در این میان، متاسفانه برخی از مدیران، یا کارشناسان آن دستگاه با قوانین و مقرارت خشک با تولید کنندگان برخورد می‌کنند که امیدواریم این عزیزان نیز به مانند افرادی که به فرمایشات مقام معظم رهبری، لبیک گفته و عمل کنند.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
نابسامانی‌ بازار مرغ از کجا آب می‌خورد؟

او یکی دیگر از مهمترین برنامه‌های مهم خانه صنعت، معدن و تجارت را صدور جواز تاسیس برای طرح‌های ایجادی و توصیه‌ای واحد‌های صنعتی در راستای روان‌سازی صدور پروانه‌ها و آسان‌سازی کار سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی دانست.

مرزی از رشد صدور جواز تاسیس صنعتی در استان خبر داد و افزود: از اول امسال بیش از ۹۳۰ جواز تاسیس صنعتی و معدنی صادر شده است .

انتهای پیام/د