تاریخ انتشار ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۰:۰۲ کد خبر ۷۶۵۳۵۵۶ به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، مظفری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان اینکه از ابتدای امسال اجرای کامل این طرح با جدیت در دست پیگیری است، گفت : استقرار نظام الکترونیک در بیمه سلامت گامی به سوی حذف دفترچه کاغذی و […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، مظفری مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با بیان اینکه از ابتدای امسال اجرای کامل این طرح با جدیت در دست پیگیری است، گفت : استقرار نظام الکترونیک در بیمه سلامت گامی به سوی حذف دفترچه کاغذی و رفع همپوشانی‌های بیمه‌ای است.

او گفت : استقرار نظام الکترونیک در قالب سامانه نسخه نویسی الکترونیک، نسخه پیچی الکترونیک و تبادل الکترونیک اسناد بستری و بستری موقت صورت می‌گیرد.

مظفری با بیان اینکه استقرار نظام الکترونیک تا پایان امسال به صورت کامل در سطح استان اجرایی می‌شود، افزود: هم اکنون ۱۰۰ درصد از بیمارستان‌های دانشگاهی و ۵۰ درصد از بیمارستان‌های غیر دانشگاهی استان کرمانشاه به سامانه تبادل الکترونیک اسناد بستری متصل هستند و این بیمارستان‌ها می‌توانند اسناد پزشکی را به صورت الکترونیکی ارسال کنند.

او افزود: در حال حاضر ۹۲ درصد از مطب‌های خصوصی و ۹۴ درصد از مؤسسات پا را کلینیک و داروخانه‌های سطح استان به سامانه نسخه نویسی الکترونیک متصل هستند.

مظفری با تأکید بر اینکه مهمترین رکن اجرای کامل استقرار نظام الکترونیک در استان، پزشکان هستند، گفت: در حال حاضر ۹۲ درصد از پزشکان کرمانشاه به سامانه نسخه نویسی الکترونیک متصل بوده که از این تعداد ۶۴ درصد آن‌ها نسخه را به صورت الکترونیک می‌نویسند .

انتهای پیام/د

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
تحویل محموله چهارم "واکسن کرونا" به کرمانشاه/ آغازواکسیناسیون "گروه های پُرخطر" از سال آینده