تاریخ انتشار ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۲۳:۴۶ کد خبر ۷۶۵۳۵۴۰ به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در آیین رونمایی از بازسازی و نوسازی بالگرد‌هایی زمین‌گیر شده هوانیروز کرمانشاه که با حضور امیر قربانی فرمانده هوانیروز کشور همراه بود، بر ضرورت حفظ دستاورد‌های نظام […]

به گزارش  گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه در آیین رونمایی از بازسازی و نوسازی بالگرد‌هایی زمین‌گیر شده هوانیروز کرمانشاه که با حضور امیر قربانی فرمانده هوانیروز کشور همراه بود، بر ضرورت حفظ دستاورد‌های نظام تأکید کرد.

او گفت : قبل از انقلاب اسلامی تمام کاره‌ای ارتش ما در دست آمریکا بود و فرماندهان ما اجازه نداشتند کمترین دخالتی در تعمیرات تجهیزات نظامی را داشته باشند، اما امروزه به برکت انقلاب اسلامی، به مرحله‌ای از تکنولوژی و پیشرفت رسیده ایم که حتی توانایی ساخت بالگردو هواپیما را داریم.

علما افزود: امام آمد و فرهنگ «ما می‌توانیم» را در باور ما زنده کرد و با ایمان به همین فرهنگ، امروز یکی از ابر قدرت‌های اثرگذار در منطقه و جهان هستیم.

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه امام راحل درس آزادگی و استقلال به دنیا داد، ادامه داد: سخنان امام راحل منبعث از آیات و روایات است و این جنس سخن هیچگاه تمامی ندارد و همواره حرف نو و تازه‌ای در هندسه سیاسی و فرهنگی مطرح می‌شود.

علما گفت: با همین نوع بینش است که مقام معظم رهبری امروز در مقابل تمام دنیای استکبار ایستاده است و ۴۲ سال است که آمریکا را معطل کرده‌ایم، زیرا آن‌ها می‌دانند ایران اسلامی ابرقدرت بلامنازع منطقه است

صفر تا صد بازسازی و اورهال بالگرد‌ها با تلاش متخصصان هوانیروز انجام می‌شود

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: صفر تا صد بازسازی و اورهال بالگرد‌ها با تلاش متخصصان هوانیروز انجام می‌شود و در این زمینه به خودکفایی کامل رسیده ایم.

پیشنهاد می شود این مطلب را نیز بخوانید
افزایش «چهار برابری» بیماران سرپایی کرونا در کرمانشاه

امیر یوسف قربانی گفت: پارسال موفق به انجام تعمیرات اساسی ۴۰ فروند بالگرد شدیم که این نشان دهنده دانش و تخصص نیرو‌های بومی همین سرزمین است.

او در خصوص ساخت سامانه دید در شب افزود: این سامانه پیش از این متعلق به چند کشور بود، اما امروز با دستان توانمند شرکت‌های دانش بنیان و کارکنان هوانیروز به مرحله بومی سازی رسیده است و می‌توانیم در طول شبانه روز پرواز‌های عملیاتی انجام دهیم.

فرمانده هوانیروز صنعت ساخت سامانه‌های نقطه زن را نیز بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد که قاطعانه هر گونه تهدیدی را از سوی دشمنان پاسخ دهد .

انتهای پیام/د